Новини

Облрада ліквідувала 6 шкіл-інтернатів, одну з яких у Великому Березному буде "врятовано" 

У четвер, 25 лютого, Закарпатська обласна рада на черговій сесії прийняла рішення ліквідувати 6 спеціалізованих навчальних закладів - Великоберезнянську, Перечинську, Перехрестівську, Часлівецьку, Чертезьку та Солотвинську школи-інтернати.


Слід зазначити, що прийнято дане рішення було з певним поспіхом і грубим порушенням процедури –  одним "пакетним" рішенням проголосували одночасно 6 проектів, які стосувались відповідно шести шкіл. Тоді як статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" чітко визначено, що рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, тобто щодо кожної школи мало бути окреме голосування, а результати мають бути оприлюднені на офіційному сайті по кожному рішенню.

Про це повідомляє  громадський правозахисник Віталій Грегор.

"За дане рішення "мовчки" проголосували 33 депутати, зокрема і обраний по Великоберезнянщині від провладної партії "Слуга Народу" син народного депутата Михайло Лаба. Єдиним, хто проголосував "проти", був обранець від "Батьківщини" Олександр Кеменяш, за що колектив йому щиро вдячний. А колишній голова Великоберезнянської районної ради, а нині депутат облради від "Рідного Закарпаття" і голова з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення Ярослав Шукаль вирішив не голосувати за проект в цілому. Відтак екс-керівник району не проявив жодної позиції, хоча напередодні, на зборах колективу обіцяв протилежне, а саме  що буде на сесії переконувати колег зберегти заклад" - обурено прокоментували представники школи-інтернату.

Серед цих закладів, які підлягають ліквідації, і  Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат. Вона унікальна і єдина на Закарпатті для дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями, побудована ще в 60-х роках та розрахована на майже 300 учнів. 

Підставою для підготовки Департаментом освіти Закарпатської ОДА та прийняття даного рішення обласною радою слугували зміни в "освітньому" законодавстві, згідно із якими до 1 липня 2021 року мають бути "ліквідовані або трансформовані" всі навчальні заклади, тип яких відмінний від "школа, гімназія, ліцей".

Однак ні обласна рада, на балансі якої на сьогоднішній день перебувають всі ці 6 шкіл-інтернатів, ні профільний Департамент освіти Закарпатської ОДА не запропонували жодних варіантів трансформації, тобто реорганізації в інший тип закладів.

Це призвело до обурення серед трудового колективу, який лише у Великоберезнянській школі-інтернат нараховує 105 осіб. Оскільки у випадку ліквідації всі вони фактично мали залишитись "на вулиці", а сама будівля  перейти на утримання місцевої громади, яка не має на це відповідних коштів. 

У зв'язку з чим у понеділок, 1 березня, в  Закарпатській обласній раді за участі першого заступника голови облради Андрія Шекети, керівника Департаменту освіти ОДА Ганни Сопкової, голови Великоберезнянської ОТГ Богдана Кирлика та представників трудового колективу школи відбулася робоча зустріч. За її наслідками якої вирішено розробити комплекс заходів по створенню на базі даної школи-інтернату спортивного ліцею, який і надалі перебуватиме на балансі обласної ради.

Даний варіант "трансформації" школи-інтернат у Великому Березному в обласний спортивний ліцей підтримала й заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка перебувала з робочим візитом на Закарпатті 26 лютого.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.