Новини

Обіцянка-цяцянка, а виборцю – радість, або Що партії прописали у своїх програмах

До позачергового набору в ряди депутатів залишилося два дні.  Хтось вже визначився, кому надавати право сидіти у парламентському кріслі,  комусь виборча ейфорія настільки набридла, що і визначатись неохота, хтось голосує «за того», аби «отой» не пройшов, а частина ще досі шукає у списках партій «нові обличчя», «людей з  Майдану», «справжніх патріотів» чи ще щось із цього роду.

За оцінками експертів, цьогорічні вибори до Верховної Ради мають усі шанси стати найбруднішими в історії України.  Бо, як зазначають політологи і соціологи, стільки бруду на виборах у нашій державі ще не було. Та й ситуації, за якої нині вони проводяться, також.

Zaholovok.com.ua за кілька днів до дня-Х зібрався з терпінням і ще раз перечитав програми політичних партій, які, за попередніми прогнозами, мають шанси сформувати новий склад Верховної Ради.

Пропонують виборцям багато. Але, в основному, розмито і з чистим популізмом. Президентське «Жити по-новому» українці вже частково відчули, тимошенківське відродження і перемогу – також, самопомічне «Візьми і зроби» у наших умовах змахує на іронію, а всюдисущі посилання на «вимоги Майдану», люстрацію, антикорупцію і європрагення натякають на добре знайомі українцям політичні граблі.

 Тексти майже усіх передвиборчих програм пронизані тоненькою ниточкою тих самих обіцянок у новій упаковці. Європейській, євромайданівській, синьо-жовтій, чи із зображенням танка із нагадуванням, хто і що думає про Путіна.

 Відрязняються вони (програми), хіба що структурою, подачею тексту і різним рівнем досягнення популістського апогею. Натяки на конструктив і перо розумної людини прослідковуються у текстах програм двох із усіх проаналізованих партій. Традиційно незвична у своїх обіцянках команда пана Тягнибока. Однак, і їхній текст,  можна поставити в однорідний ряд передвиборчих обіцянок: за свій зіроквий парламентський період партія встигла показати, що її дійсно «понад усе». Ну і задекларований «европейський україноцентризм» дуже важко вживається із поняттям Європа у такому вигляді, як її хотів би бачити Захід.

Продоження читайте у розділі «Два слова про політику»

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.