Новини

Новостворена громадська організація «Сольва-прогрес» популяризує туризм на Свалявщині

31 січня, у санаторії «Квітка полонини» відбулася презентація  громадської організації «Сольва-прогрес», засновником та головою якої є Маргарита Загуменнова, співзасновником -Павло Ганинець - Почесний доктор з екології, генеральний директор ТОВ «Сузір’я». Модератором заходу виступив президент Закарпатської туристичної організації, туризмознавець - Федір Шандор. Активними учасниками проєкту вже стали Свалявський районний відділ освіти та Керецьківська ОТГ.

До спільної діяльності та задля обговорення проєкту також були запрошені Голова Свалявської РДА, голова Свалявської районної ради, Свалявський міський голова, голова Керецьківської ОТГ, заступник начальника обласного управління ДСНС, директор санаторію «Поляна», представники Полянської ОТГ, санаторію «Сонячне Закарпаття», Свалявського дежлісгоспу, районного центру зайнятості, районного відділу освіти, відділу культури РДА  тощо. Окрім представників влади та посадових осіб у «круглому столі» взяли участь вчителі Свалявщини, викладачі СТК НУХТ, підприємці, представники мистецьких організацій, професійні гіди, власники кав’ярень, сервісних центрів та всі, хто зацікавлений у популяризації Свалявщини та розвитку туристичної галузі на наших теренах.

Власне ГО «Сольва-прогрес» ставить перед собою наступні завдання:

•       сприяти  розвитку туристичного потенціалу Свалявщини зокрема і краю загалом,

•       покращувати екологічний стан району, вивчати сучасний стан екології та розробити заходи щодо покращення стану всіх населених пунктів,

•       сприяти розвитку інфраструктури регіону,

•       створити осередки туризму та дозвілля для місцевого населення,

•        в рамках роботи туристичної школи «Salamandra» -  організувати школу екології для дітей та молоді,

•    провести систематизацію видань по історії Свалявщини, популяризувати їх серед місцевого населення та туристів, а також провести свої дослідження та доповнити ними літературні надбання краю.

У рамках заходу було представлено перші три проєкти громадської організації:

- ретро листівки Свалявщини;

- туристичний маршрут «Шляхами Шенборнів»;

- дитяча туристична школа «SALAMANDRA».

Ретро-листівки – були розроблені для розповсюдження історії населених пунктів Свалявщини, як елемент друкованої продукції для туристів, які відвідують наш край. Перші розроблені листівки – присвячені районному центру – місту Свалява.

Представлені фото Сваляви 1930 років розкриватимуть для туристів велич та красу минувшини курортного міста. Наступним кроком у реалізації даного проєкту – буде розробка листівок інших місць, селищ історичної території Свалявського району.

Щодо туристичного маршруту «Шляхами Шенборнів», планується здійснювати міні-подорож колишніми та нині діючими курортами Свалявщини, а також  мінеральними родовищами, як всі свого часу були розвідані завдяки Шенборнам. Адже мінеральні родовища Свалявщини – це особливий дар природи для нашого регіону. Унікальність маршруту в тому, що він проходитиме через сім локацій, які об’єднують всі територіальні одиниці історичної Свалявщини:  розпочинатиметься  у досі маловідомих для туристів Березниках, продовжуватиметься у Неліпині, де свого часу був найперший бальнеологічний курорт в області, відтак – у Сваляві, санаторію «Квітка полонини», оздоровницях «Поляна» та «Сонячне Закарпаття», а закінчуватиметься в селі Оленево. Таким чином, планується  задіяти та об’єднати всі ОТГ і спільно популяризувати весь район. Беручи участь у даній туристичній подорожі – кожен зможе відкрити для себе нерозвідані до цих під сторінки історії Свалявщини.

У дитячій туристичній школі «SALAMANDRA» дітей навчатимуть екологічній культурі, географічному та історичному краєзнавству, спортивному туризму та туристичному орієнтуванню, а також діти матимуть можливість спробувати себе у якості екскурсоводів та пізнати професії сфери туризму. Також у рамках роботи даної школи – діти та студентська молодь зможе відволіктись від буденних турбот, знайти для себе нове хобі, відкрити свій край для себе по-новому, а найголовніше – знайти нових друзів, та навчитись успішно комунікувати у суспільстві. Нашими партнерами у роботі уже стали - керівник районного відділу освіти та видатні вчителі району. А присутній на зібранні голова асоціації екскурсоводів Закарпаття Олександр Шершун, наголосивши на унікальності даного проекту, заявив про готовність сприяти  та допомагати школі дитячого туризму, зокрема і в залученні до навчального процесу фахівців туристичного супроводу. Долучитися до спільного проведення різноманітних еколого-просвітницьких акцій пообіцяли і представники Свалявського держлісгоспу та еко-активіст з Мукачева – Максим Адаменко.

Учасниками «круглого столу» порушувалися різні питання, з-поміж яких вкрай важливі екологічні проблеми, що можуть стати на заваді розвитку туризму на Свалявщині.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.