Новини

Німеччина заявила, що ЄС відповість на дії США щодо прослуховування телефонів

Сьогодні, 1 липня, представник уряду Німеччини заявив, що ЄС відповість на дії Вашингтона після того, як стало відомо, що американські спецслужби прослуховували телефонні розмови високопоставлених єврочиновників, - повідомляє Кореспондент.



Як повідомляє агентство Reuters, інформація про стеження США похитнула довіру між США і Європою. За словами представника кабміну ФРН, канцлер Німеччини Ангела Меркель в найближчому майбутньому обговорить це питання з президентом США Бараком Обамою.

Берлін вимагає від США пояснень щодо прослуховування офісів ЄС

У той же час, держсекретар США Джон Керрі у відповідь на обурення ЄС у зв'язку з повідомленнями про прослуховування Вашингтоном представництв Євросоюзу заявив, що США не бачать нічого незвичайного в зборі інформації про інші країни.

Нагадаємо, раніше британське видання Guardian оприлюднило деталі документа, наданого колишнім співробітником компанії Booz Allen Hamilton - підрядником Центрального розвідувального управління США - Едвардом Сноуденом. У документі, датованому вереснем 2010 року, перераховані 38 посольств і дипломатичних місій, які позначені як "цілі" американської спецслужби. Серед них - представництва ЄС, Франції, Італії, Греції, Японії, Мексики, Південної Кореї, Індії та Туреччини.

На початку червня 2013 Сноуден передав газетам The Guardian і The Washington Post секретну інформацію Агентства національної безпеки США, що стосується масового стеження американських спецслужб за своїми громадянами.

Національна розвідка США після публікацій частково розсекретила програми стеження і заявила, що вони реалізуються законно і перебувають під контролем усіх гілок влади у США.

Також Сноуден відкрив дані про те, що Центр урядового зв'язку Великобританії використовував під час зустрічей G20 в 2009 році передові розвідувальні технології, щоб шпигувати за делегатами саміту, в тому числі за представниками "двадцятки" з Росії, Туреччини та ПАР.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.