Незабаром людство вичерпає всі ресурси, які планета може відновити за рік

Незабаром людство вичерпає всі ресурси, які планета може відновити за рік

2 серпня Земля могла б виставити рахунок своїм жителям. Саме в цей день людство вичерпало всі ресурси, які планета може відновити за рік.

                                                                                                              

День екологічного боргу – це вирахованан ауковцями приблизна дата, коли людський попит на природні ресурси перевищує можливості Землі їх відновити протягом одного року. Щороку вона змінюється.

Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), зараз людство споживає в 1.7 разів більше, ніж може забезпечити Земля. Тобто, нам потрібна не одна, а 1.7 планети для підтримки нашої життєдіяльності. Глобальне споживання зростає – людство викидає більше вуглекислого газу в атмосферу, ніж океани і ліси можуть поглинути, виснажує рибні запаси і вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися і вирости, продукує більшесміття, ніж планета може “перетравити”. Це веде до виснаження навколишнього середовища – зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану й інших тяжких для Землі та її жителів наслідків. Кожен зможе дізнатись про свій особистий борг перед Планетою Земля, пройшовши безкоштовний онлайн тест, який з'явиться онлайн 2 серпня в День екологічного боргу.

У 2017 році мешканці різних країн вели різний спосіб життя, відповідно, якби кожен з нас жив як австралієць, то нам би знадобилось 5,2 Планети, американець - 5 Планет, мешканець Південної Кореї - 3,4, Росії - 3,4, Німеччини - 3,2. У 2013 році слід України був 1,9. Детальна інфографіка по країнах.

“У 2016 році день екологічного боргу припав на 8 серпня, тобто з кожним роком ми все швидше споживаємо ресурси планети. Якщо подивитись на стиль життя пересічного громадянина, то така ситуація не дивує. Ми споживаємо все більше, навіть не замислюючись, навіщо нам так багато речей. Споживаємо, не замислюючись про наступні покоління. Споживаємо, бо це приємно нам, не замислюючись, чи це приємно нашій Планеті”,- каже Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні.

День екологічного боргу нагадує людям, країнам та організаціям, що потрібні термінові спільні дії, щоб  в майбутньому  дотримуватися планетарних меж і досягти сталого розвитку і стабільності для всіх. Ми маємо навчитися споживати розумно, зберігаючи ресурси нашої планети для майбутніх поколінь.

 

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...