Новини

Необхідну суму для порятунку Павлика Мотички закарпатці можуть зібрати всього за 1 місяць

Необхідну суму, яка бракує до 2 млн.доларів для порятунку маленького Павлика Мотички (важкий діагноз  спінальна м’язова атрофія), цілком реально зібрати за 1 місяць. Про це розповів Олексанр Ляхін, волонтер, організатор акцій для порятунку хлопчика.


Якщо 100 тис. небайдужих зроблять чотири платежі по 100 грн, сума буде зібрана. Тим більше, що угорські лікарі дають час  ще півроку для введення життєво необхідної ін’єкції. Деталі сім'я Павлика та волонтери розповіли на пресконференції в Ужгородському прес-клубі.

Збір коштів за останні місяці почав активно рости. За словами Олександра Ляхіна, який організовує численні волонтерські акції на підтримку хлопчика, активно кошти почали надходити з травня цього року, коли почали більш масово долучатися підприємці, небайдужі люди. «Найбільші надходження спостерігаємо після виходу телерепортажів, за день може бути і 300 тис. грн. Тому закликаємо телеканали допомогти нам і висвітлювати ситуацію з Павликом», каже Олександр Ляхін. 

Олександр Ляхін

На сьогодні зібрано майже 32% необхідних коштів, а це понад  21 млн. грн. Найбільш гучною акцією став  рекорд України «За життя», коли майже 2500 ужгородців взялися за руки, зробивши замкнене коло у центрі Ужгорода. «Велика подяка також вчителям, досі надходять гроші, які зібрали школи. Завдяки цій акції вдалося акумулювати майже 600 тис.грн.  Понад 320 тис.грн. надійшло у рамках акції «Смакуй – життя рятуй», до якої приєдналися підприємці. 

Батьки Павлика та Олександр Ляхін

Мама Павлика, Марія Мотичка розповіла, що хлопчик зараз у хорошому стані, завдяки прийому спеціальних препаратів та проходження реабілітаційних заходів. «Почав краще тримати голівку, брати іграшки. Ми були на обстеженні у Будапешті, лікарі кажуть, що Павлик має додатковий час для прийому уколу – як мінімум півроку через стабільний стан.  Сім'я спілкується з родинами, де діти мають такий самий діагноз, отримують багато порад. А одна із сімей (дитина в якій виграла укол у лотерею) подвоїла суму Павлику, зібрану на День Незалежності. Хоча дехто припускав, що щедрим виявився якийсь місцевий олігарх.

Марія Мотичка

«Закарпатці зобов’язані згуртуватися. Якби 100 тисяч людей скинулися по 100 гривень всього 4 рази, ми з закрили б усю суму за  місяць, - каже Олександр Ляхін.- Це велика сума, але ми її можем подолати. У нас працює багато волонтерів, в інших містах також. Ми віримо, що все вдасться, максимально намагаємося зробити все можливе. І закликаємо всіх долучатися».

Павлик Мотичка

Реквізити для допомоги Павлику Мотичці:

Приватбанк 5168 7574 0804 6045 Мотичка Марія (мама Павлика)

4149 4390 4290 9840 Мотичка Марія (мама)

Ощадбанк 5167 8031 0951 1118 Мотичка Юрій (тато Павлика)

Monobank 4441 1144 2527 2026 Мотичка Марія (мама Павлика)

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.