Нацменшини Буковини та Закарпаття подолали мовний бар'єр і заговорили українською

У Закарпатській і Чернівецькій областях завершився освітній проєкт “Бомбезний GoCamp”, який допоміг дітям з румуно- й угорськомовних родин подолати мовний бар'єр і почати розмовляти українською мовою. 

Це чергова ініціатива Фінського проєкту підтримки реформи української шкільної освіти “Навчаємося разом”, ГО ''GlobalOffice" та Міністерства освіти і науки України, спрямована на популяризацію української мови серед румуно- й угорськомовних школярів. У березні відбулась експрес-підготовка до ЗНО для 400 старшокласників з родин національних громад.

Цього літа понад 600 учнів опановували українську мову через інтерактив — ігри, спорт, воркшопи та знайомство з успішними українцями. Крім того, школярі розвивали розмовну англійську за участі 11 іноземних волонтерів. Іноземці прилетіли в Україну, аби розказати про нові культури, традиції та світ глобальних можливостей. Усі заняття з розвитку креативності, командоутверння чи підприємництва відбувалися двома мовами: українською й англійською. Організатори літніх кемпів впевнені, що білінгвальність може допомогти дітям із національних громад під час навчання, подорожей чи пошуку майбутньої роботи. 

“Одним із ключових питань для Фінського проєкту підтримки реформи української шкільної освіти є питання прав людини. На моє переконання, кожен в Україні, незалежно від мови навчання, повинен мати рівні права щодо доступу до якісної освіти та майбутнього працевлаштування”,  — наголошує Арто Ваахтокарі, керівник проєкту. 

Літні двомовні кемпи відбулися в 9 навчальних закладах Західної України — у Берегівській українській гімназії, Яношівський ЗОШ, Великоберезькій ЗОШ, Свободянській ЗОШ, Герцаївському районному ліцеї імені Георгія Асакі, Карапчівському ліцеї, Боянській ЗОШ, Ропчанському НВК та Чернівецькій ЗОШ № 13. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання