Новини

На Закарпатті з'явиться місце для практикування виноробів

У селищі Середнє відкриють першу виноробно-виноградарську навчально-дослідну ділянку європейських сортів винограду «ТРОЯНДА КАРПАТ».

  На ній майбутні та діючі винороби та виноградарі, науковці та інші фахівці виноробно - виноградарської галузі зможуть навчатися нових підходів, обмінюватися досвідом, проводити практичні заняття, дослідження та освоювати нові інноваційні технології.

Відкриватимуть ділянку Асоціація студентів-економістів Закарпаття спільно з партнером Громадською організацією «Ініціатива регіонального та транскордонного співробітництва».

Два роки тому на базі Свалявського технічного коледжу національного університету харчових технологій проходив міжнародний семінар на тему «Розвиток виноградарства та виноробства у Карпатському регіоні» за участі закарпатських та словацьких фахівців з виноробства. Семінар проводиться в рамках проекту «Троянда Карпат» Програми ЄІСП ТКС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013». Тоді для студентів спеціальності «Бродильне виробництво, виноробство» (спеціальність – одна з перших в коледжі і відкрита разом і з закладом у 1964 році) вперше закуплене спеціальне обладнання. До цього практикуватися майбутні винороби могли тільки на держпідприємствах, які на сьогодні в області майже не діють. Коледж отримав спеціальні насоси, фільтри, обладнання для витримки виноматеріалів тощо.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.