На Закарпатті зрізали головну ялинку краю. ФОТО

На Закарпатті зрізали головну ялинку краю. ФОТО

Дерево вже в неділю буде в Ужгороді. З самого ранку ялинку, яку уподобали минулого тижня, зрубали і завантажили в спеціальну фуру.


Головну новорічну ялинку області зрубали в п'ятницю, 9 грудня, в ДП «Ясінянське ЛМГ». Хоча раніше планували зрубати зелену красуню у Рахівському лісодослідному господарстві, але в останній момент захисники лісу все ж таки вирішили зрубати різдвяну красуню в Ясінях, бо вона за віком старша. 

Директор Ясінянського лісомисливгоспу Василь Теличук сам особисто керував процесом.

Після новорічно-різдвяних свят ялинка піде на глибоку переробку, адже з її деревини можна виробити якісні меблі або іграшки для малечі. Саме дерево висотою 20 метрів та має 85 років. Діаметр стовбура рослини - 0,5 метри, розмах нижніх гілок - 8 метрів.

За словами начальника охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського лісомисливгоспу Івана Палінкаша, головну ялинку країни вибирали з 6 претенденток. «Відбір проходив за жорсткими параметрами: висота не менше 18 метрів, діаметр на висоті грудей повинен становити не менше 40 см, правильна пірамідальна форма, адже ялина з усіх боків повинна виглядати однаково», - пояснив він.

Сьогодні ялинка була загружена на автівку з причепом та розпочала свій шлях до Ужгорода. Встановлювати її почнуть уже в понеділок.

Окрім того, учора була зрубана ще й друга ялинка, яка прикрашатиме атріум Закарпатської ОДА. Вона висотою майже 9 метрів і вирушить разом із великою в Ужгородм - пише прес-служба Закарпатського ОУЛМГ. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання