На Закарпатті змагаються кінологи з усієї України та з Чехії. ФОТО

На Закарпатті змагаються кінологи з усієї України та з Чехії. ФОТО

 27 вересня, в Ужгороді на площі Народній офіційно відкрили Перший міжнародний відкритий чемпіонат Національної поліції України з багатоборства кінологів. У змаганнях беруть участь 36 команд не лише зі всіх областей України, де діють кінологічні центри: на Закарпаття приїхали також представники із Чехії. Крім команд Національної поліції України, в чемпіонаті беруть участь кінологи Нацгвардії та Державної пенітенціарної служби України, інформує відділ комунікації поліції Закарпатської області.

 Відкрив чемпіонат та звернувся з вітальним словом начальник ГУНП в Закарпатській області, полковник поліції Роман Стефанишин. Правоохоронець наголосив на тому, що Закарпаття має за честь приймати в себе такий важливий конкурс.

«Дуже приємно, що саме на території Закарпатської області проводяться такі змагання. Сьогодні розпочався перший день чемпіонату, який триватиме до п’ятниці. Минулого року Закарпаття приймало перші всеукраїнські змагання, а цього року вже міжнародні. Надіємося, що дана традиція буде надалі продовжена», – розповів Роман Стефанишин.

В урочистому відкритті також взяли участь перший заступник голови Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України Віктор Корж, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, головний суддя змагань – начальник відділу організації кінологічної діяльності НПУ Віталій Іванченко та всі кінологи, які приїхали на змагання, зі своїми вихованцями.

«За час Незалежності Україна здобула 68 олімпійських нагород, і це показник, яким може похвалитися не кожна держава. Втім, ми розуміємо, що без розвитку професійно-прикладних видів спорту, до яких і належить кінологічна справа, не може розвиватися професійний рівень правоохоронців», – наголосив Віктор Корж.

На стадіоні в селі Кам’яниця Ужгородського району на честь початку міжнародних змагань підняли Державний Прапор України, стяги Євросоюзу та обласної організації ФСТ «Динамо». Державний Гімн України виконав духовий оркестр ГУНП в Закарпатській області.  

 

Першими змаганнями в чемпіонаті стало подолання 200-метрової смуги з перешкодами кінологом із собакою. Правоохоронці та їх вихованці стрибали через бар’єри різної висоти, бігли по колоді, повзли під сіткою та показали, що не бояться висоти, так як подолали вежу з дуже крутим підйомом та мокрими східцями. Оцінювалися правильність виконання нормативів та швидкість подолання смуги перешкод.

 

Потім відбулося змагання із виконання комплексу вправ загальної підготовки розшукових собак. Вихованці кінологів показали, як виконують команди: «лежати», «сидіти», «стояти», «голос», «іди сюди» та «на місце». Їх давали собакам двома способами: голосом та жестами. Також у цих змаганням тварини продемонстрували, як приносять предмет, що кинув їх тренер, та стрибають через кінолога.

28 вересня, з 09.30 год проходитиме змагання із виконання комплексу вправ спеціальної підготовки розшукових собак, а в п’ятницю проведуть умовне затримання злочинця та підіб’ють підсумки.

«Ідея започаткувати міжнародні змагання кінологів на Закарпатті з’явилася у нас ще минулого року під час проведення в Мукачеві всеукраїнського чемпіонату. Цього разу буде проходити багато турнірів, вони триватимуть три дні на стадіоні села Кам’яниця та в полях селища Середнє Ужгородського району», – розповів керівник Кінологічного центру ГУНП в Закарпатській області Олександр Лазар.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання