Новини

На Закарпатті живе понад 2 тисячі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

На Закарпатті нині мешкає понад 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

З них більше 2-тисяч – учасники ліквідації наслідків катастрофи, 283 – інваліди, 827 постраждалих дітей. Про це під час брифінгу в Закарпатській ОДА повідомила заступник начальника управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці – начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Ольга Головацька.

«У 1996 році в області проживало понад 4 тисячі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Станом на сьогодні, майже половина з них померла, більше сотні - цьогоріч», - повідомила посадовець, посилаючись на статистичні дані.

Основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. «В області в повному обсязі виплачуються щомісячні пільги та компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цього року на ці цілі передбачено 6 мільйонів 800 тисяч гривень», - каже О. Головацька.

Цьогоріч в області оздоровлено 103 громадян чорнобильців-інвалідів першої категорії, в тому числі двоє дітей, на що було виділено 520 тисяч гривень. 19-ти закарпатцям-чорнобильцям за кошти обласної Програми «Турбота» відшкодували витрати за самостійно придбані путівки. Передбачені в обласному бюджеті 100 тисяч гривень на ці цілі використані в повному обсязі. Крім того, санаторії Закарпаття надали 40 путівок для оздоровлення чорнобильців 2-ї та 3-ї категорії та вдів, які гостро їх потребують.

«Мільйон 20 тисяч гривень з обласного бюджету цього року було виділено на забезпечення безкоштовними медикаментами та зубопротезуванням цієї пільгової категорії громадян. Це на 30 відсотків більше, ніж у 2015 році. Зазначені кошти направили аптечним закладам та стоматологічним поліклінікам для відшкодування їх витрат», - повідомила О. Головацька.

Серед проблем, які потребують вирішення у забезпеченні соціального захисту чорнобильців - відміна основних пільг постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії та постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів 2-ї категорії. Третій рік поспіль у державному бюджеті не передбачено коштів на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців. У березні Верховна Рада прийняла Закон про повернення знятих пільг чорнобильцям, однак на сьогодні він ветований Президентом.

Вирішення потребують і деякі питання в пенсійному забезпеченні чорнобильців. «Нині майже кожен чорнобилець, який досяг пенсійного віку, не може скористатися пільгою дострокового виходу на пенсію, оскільки не має можливості надати в органи Пенсійного фонду підтверджуючих первинних документів, які на сьогодні знищені. Через це збільшується кількість скарг та росте соціальна напруга серед громадян цієї пільгової категорії», - констатувала фахівець. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.