На Закарпатті згадали історію Гуцульської республіки

Геннадій Москаль взяв участь у гуцульському віче, приуроченому до 97-ї річниці Гуцульської республіки – унікальної міні-держави, що постала на уламках Австро-Угорської імперії й мала чітке українське спрямування.

Урочистості відбулися в селищі Ясіня, на них зібралися кілька сотень місцевих мешканців та гостей, у тому числі племінниця президента Гуцульської республіки Марія Лофердюк. Пані Марія поділилася спогадами про С.Клочурака, розповівши, що той до останніх днів залишався патріотом України, а незадовго до своєї смерті у Празі попросив привезти з Ясіня глечик рідної землі.  

Як зазначив у виступі Г.Москаль (до речі, він став першим головою ОДА на Закарпатті, який взяв участь у подібних заходах), тодішні історичні умови не залишили шансів для Гуцульської республіки, однак її утворення має величезне значення.  Населення закарпатської Гуцульщини отримало досвід національно-визвольної боротьби, остаточно усвідомило себе українцями. Саме ці події дали поштовх створенню на Закарпатті через двадцять років нової української держави – Карпатської України – й поклали початок поверненню Закарпаття до України.

Після урочистої частини керівник області подивився Різдвяні виступи у виконанні дитячих колективів, вручив дітям подарунки й подарував селищу  частину тиражу книги Степана Клочурака «До волі», перевиданої за власні кошти в 2009 році.
  

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання