Новини

На Закарпатті засудили колаборантів з Херсону

Слідчі Служби безпеки зібрали беззаперечні докази вини ще чотирьох колаборантів, які під час окупації Херсона працювали на рашистів.


Ними виявилися місцеві чоловіки та жінки, які добровільно погодилися обійняти посади в російській катівні, яка діяла на базі захопленої на той час виправної колонії.

Новоспечені «молодші інспектори» за російські рублі забезпечували охорону та контролювали режим протиправного утримання мирних громадян.

Оскільки незаконна установа об’єднувала всі подібні «заклади» тимчасово окупованої Херсонщини, колаборантам пропонували кар’єрне зростання. З «нікого» вони миттєво стали так званими рядовими і прапорщиками внутрішньої служби, отримали форму російського зразка, посвідчення та інші «привілеї» у рублях.

За це зловмисники охороняли незаконно ув’язнених громадян як «ворогів» окупаційного режиму. А росіяни безкарно чинили розправу над учасниками АТО, партизанського руху та іншими патріотами України.

Суд визнав колаборантів винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України. 

Їм призначено від 12 до 13 років тюрми.

Вироки набрали законної сили.

Досудове розслідування проводили слідчі СБУ в Закарпатській області за матеріалами СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Управління СБ України у Закарпатській області 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.