Новини

На Закарпатті запускають благодійний проект з медичної допомоги військовим «Ветеран»

 У Закарпатській області за участі найбільшого в Україні добровольчого медичного шпиталю ім. Пирогова та мережі клінік «Prevention» запустять благодійний проект «Ветеран». Основна мета – надати можливість військовим отримати якісну медичну допомогу та реабілітацію. Спектр допомоги, яку можуть надавати медики на Закарпатті – від фізичної та психологічної реабілітації та простих оперативних втручань  до пластичної  хірургії. Проект запускається на базі медичного госпіталю  «Prevention» в Ужгороді, однак згодом до роботи планують долучити інші міста та медичні заклади – як приватні, так і державні.


Про запуск благодійного проекту «Ветеран» розповіли його організатори під час пресконференції в Ужгородському прес-клубі в четвер, 10 листопада. За словами головного лікаря мережі медичних клінік  «Prevention» Віктора Петрова, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на базі госпіталю «Prevention» в Ужгороді для постраждалих від війни провели близько 50 благодійних операцій різного рівня складності – від ортопедичних і травматологічних операцій до пластичної хірургії.

лікарі

 

Зараз клініка започатковує новий проект «Ветеран», який буде націлений на допомогу військовим, які отримали різні травми і потребують реабілітації. «Зараз Україна демонструє неймовірні приклади стійкості, а наші громадяни – неймовірні приклади геройства. Коли почалася повномасштабна війна, кожен відчув напруження, яке не покидає нас до сьогодні. Я для себе шукав варіант, як мені спокійно вкладати спати своїх дітей, як їх спокійно водити у дитсадок, як я маю відчувати себе, читаючи стрічку новин, яка позбавляє спокою будь-яку нормальну людину. Для себе вирішив бути максимально корисний у тій справі, в якій я найкращий. Бо якщо кожен буде робити те, що вміє найкраще, наша перемога наступить швидше. Доля мене познайомила з Геннадієм Друзенком і він дав мені ще більше впевненості в тому, що з України я нікуди не поїду ніколи. І буду розвивати цю країну, бо я б хотів, щоб тут жили мої діти», – розповідає Віктор Петров.

Віктор Петров

 

Керівник першого мобільного добровольчого медичного шпиталю ім. М. Пирогова Геннадій Друзенко зазначив, що із травня 2022 року медики шпиталю надали допомогу понад  п’яти тисячам військовим.  «Ми на фронті з 2014 року. З початку повномасштабної війни отримали друге дихання і зараз кілька десятків медиків рятують життя наших захисників у Лимані, Слов’янську, Бахмуті та інших містах. Рятують попри відсутність для добровольців гарантій, статусів, фінансування. Але з огляду на те, що з травня 2022 року ми надали допомогу понад 5 тисячам пацієнтів, можна оцінити, наскільки не вистачає зараз медичних, професійних рук, знань, навичок там, де у цьому є величезна необхідність»,  – каже Геннадій Друзенко.

За його словами,  на фронті наразі є велике навантаження на медиків: «У Бахмуті зараз десятки поранених і медики-добровольці стоять пліч-о-пліч із військовими медиками, які буквально валяться з ніг, бо працюють без перерви і під загрозою для життя.  Розумію, яка йде ріка поранених, скалічених людей. Сотні тисяч наших ветеранів раніше чи пізніше повертатимуться додому. Вони потребують допомоги. Військові госпіталі не справляються з цією задачею, особливо із задачею реабілітації.  Як завжди в таких випадках буває, добровольці підставляють плече державі.  Тому ми вирішили об’єднати ресурси, які є в глибокому тилу. Щоб  віддячити за мужність і жертовність, яку демонструють наші військові хлопці та дівчата», – зазначає Геннадій Друзенко.

Геннадій Друзенко

 

Проект під робочою назвою «Ветеран» повинен допомогти військовим повернутися до нормального життя. «Щоб вони могли підправити своє здоров’я, пройти курс реабілітації чи отримати якісне і оперативне лікування. Окрема тема – психологічна допомога, яка також потрібна буде багатьом. Ми спробуємо до нового року запустити проект для допомоги захисникам, які з певних причин не можуть отримати допомогу у військових госпіталях, які зараз просто переповнені. Спробуємо зробити так, аби ті, кому потрібна реабілітація, змогли її отримати достойно. Щоб військові могли отримати подяку не тільки від держави, яка як може, так помагає, але і від приватного сектору», – додає керівник  добровольчого медичного шпиталю ім. М. Пирогова. За словами Геннадія Друзенка, стартує проект на базі клінік «Prevention», однак у планах – організувати мережу допомоги ветеранам по всій Україні.

Ірина Холоденко, менеджера з розвитку лабораторії «Ескулаб» розповіла про допомогу евакуйованим медичних працівникам, а також про ініціативи клініки з допомоги військовослужбовцям спеціальними харчами та медикаментами. «Для нас найцінніше – це люди. І це не лише наші працівники, які втікали від війни з гарячих точок і приїхали в західні області України, і яких лабораторія забезпечила житлом. Це також військові, про яких ми дбаємо. Майже з перших днів війни був заснований благодійний фонд «Ескулаб», який займався і продовжує займатися харчуванням військових – щотижнево ми відправляємо на фронт до 3 тонн готової продукції. Також це є медикаменти і засоби гігієни. Завжди підтримаємо добру ініціативу, тому готові включитися і в цей проект», – зазначила Ірина Холоденко.

Ірина Холоденко

 

Пластичний хірург та керівник  клінік «Літа+» Сергій Дербак акцентував на тому, що для військових, окрім власне проблем зі здоров’ям, надзвичайно важливим буде і порятунок їхнього соціального життя. «Пластична реконструктивна хірургія – це не тільки історія для здорових людей. Це історія і про тих, хто втратив своє психологічне та функціональне здоров’я. Реконструктивна хірургія якраз виконує ці завдання. Нам вдалося скооперуватися з «Prevention» і наразі в нашому штаті в Ужгороді працює 8 пластичних хірургів топового рівня. Тут нам вдалося прооперувати вже багато і цивільного населення, яке постраждало внаслідок війни, і військових», – розповідає Сергій Дербак.

Сергій Дербак

 

За його словами, це були різні травми – понівечення обличчя, кінцівок, тулуба. «Маємо абсолютно різні завдання у реконструктивній пластичній хірургії та косметології. Застосовуємо нові методики шліфування рубців, бо насправді навіть невеликий рубець на обличчі може завдавати людині проблеми навіть до неможливості вийти на вулицю», – наголошує лікар та додає, що наразі команда пластичних хірургів  готується до проведення наукової конференції про роботу з пацієнтами з-поміж військових і постраждалих від війни.

«Тішить, що в Ужгороді вдалося відносити роботу і привести сюди школу пластичної реконструктивної хірургії, яка закриває всі питання в цій сфері, включаючи мікрохірургію. Військових ми оперуємо безкоштовно. Бо це обов’язок кожного бізнесу – допомагати, як можемо», – каже Сергій Дербак.

Радіон Кіштулинець, керівник Ужгородської РВА, під час прес-конференції зазначив: «24 лютого ми всі відчули великий шок. Зрозуміло, що потрібно підлаштовуватися під реалії. Зараз маємо велику консолідацію українського народу – держави, бізнесу, волонтерів, благодійних фондів, громадського руху, бо ми всі розуміємо, що працюємо на один результат – перемога України і звільнення наших територій.  Війна буде мати свої насідки і вже має. Для наших героїв і героїнь це буде особливо відчутно. Ми всі мусимо їх підтримати. Є багато фізичних травм, багато психологічних. Тому такі медичні реабілітаційні ініціативи зараз дуже важливі, бо багато людей вже потребує допомоги», – сказав Радіон Кіштулинець.  

Радіон Кіштулинець

 

Керівник мережі клінік «Prevention» Віктор Петров додав: «Тішуся, що наші люди, наш бізнес, науковці – на крок попереду від влади. Так і повинно бути. Нам простіше, бо ми можемо швидше приймати рішення. Коли  ми говоримо про ефективність, то зараз уже пізно закладати камені й фундаменти, ми повинні вже мати структуру, яка включиться в бій реабілітації негайно – сьогодні. Можливо, в рамках державно-приватного партнерства. І тут кожен повинен трохи прикрутити свої амбіції і наша область має стати флагманом. Щоб наші захисники і захисниці відчували нашу вдячність», – наголосив Віктор Петров.

лікарі

 

Наразі команда благодійного проекту «Ветеран» напрацьовує логістичні шляхи для швидкого транспортування ветеранів, які потребуватимуть перевезення на Закарпаття, а також залучає нових партнерів. У планах – зробити проект «Ветеран» всеукраїнським, розбудувати волонтерську медичну всеукраїнську мережу, до якої зможуть долучитися і приватні, і державні медичні заклади.

Усі охочі долучитися до роботи проекту чи ті, хто має намір отримати медичну допомогу для військових можуть звертатися до мережі клінік «Prevention» через сторінки у соцмережах.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.