Новини

На Закарпатті започаткували освітню програму “Все можливо” для заохочення учнів та вчителів

Школярі Ужгородщини, які здобудуть призові місця на третьому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, отримають суттєві грошові премії. Призові суми виділять також вчителям, які готували призерів. Про це сьогодні на брифінгу у прес-клубі розповіли Михайло Лаба, народний депутат України; член Комітету ВРУ з питань бюджету та Радіон Кіштулинець, голова Ужгородської районної державної адміністрації.

 Програму «Все можливо» для стимулювання школярів до навчання започаткував Михайло Лаба. Наразі заохочуватимуть школярів Ужгородського району, з наступного року ініціатори планують розширити на всі райони Закарпаття.

«У нашій державі є багато програм, які надають підтримку реалізації в освіті, медицині, науці. Але ми як народні депутати теж працюємо над змінами у місцевих громадах та мотивації до зростання. Поїздки в ОТГ наштовхнули на ідею додатково мотивувати і вчителів, і учнів для якісного розвитку освітнього простору, - каже Михайло Лаба. – 23 грудня 2021 р. Закарпатська ОДА видала наказ про проведення третього етапу учнівських олімпіад у січні-лютому, я ж запропонував мотивуючу програму для переможців та їх наставників».  За словами нардепа, у минулому році була реалізована подібна ініціатива з мотивування школярів у сортуванні твердих побутових відходів. Переможці отримали необхідну техніку для навчання, перше місце – річну оплату навчання в університеті.

Цього разу йдеться про власне навчання. Незабаром відбудеться зібрання голів ОТГ Ужгородського району, начальників управління освіти, де детальніше обговорять модель підтримки школярів та вчителів. 

«Обдаровані діти отримають за перемогу в третьому етапі олімпіад з різних предметів грошові призи: 1 місце- 30 тис.грн., 2 місце- 20 тис. грн, 3 місце -10 тис.грн. Аналогічні грошові заохочення отримають вчителі, які готували переможців,- зазначив Михайло Лаба. – Це невелика мотиваційна модель, спрямована на стимулювання учнів та заохочення вчителів. Все буде затверджено на рівні Ужгородської РДА та ОТГ, щоб громади могли юридично отримати кошти. Процес розпочинається вже сьогодні, будуть визначені відповідальні особи».  

фото

  Радіон Кіштулинець, голова Ужгородської районної державної адміністрації активно підтримує ідею програми «Все можливо». «Мотивація спонукати дітей до кращого навчання та розвитку дуже доречна, це дасть їм хороший поштовх. Якщо школярі перемагатимуть не один раз, вони зможуть навіть накопичити собі певну суму грошей, щоб оплатити навчання (за потреби) в університеті, - коментує Радіон Кіштулинець. – Це крутий пілотний проєкт, у нас були зустрічі, освітяни підтримують, це і розвиток вчителів».

фото

  За словами Михайла Лаби, є ще кілька ініціатив, які стосуються розвитку спорту  у громадах та підтримки перспективних спортсменів.  «Хочемо, що б мотивуючі стипендії були і в спортсменів, - каже нардеп.- Спортивна інфраструктура в державі розбудовується: у пріоритетах по країні 20 льодових арен, 20 спортивних стадіонів, спортивні майданчики. Маємо в області багато перспективних дітей та молодь з різних видів спорту».

  По області, нагадав Михайло Лаба, реалізуються масштабні проєкти в освітній освіті, будуються нові школи, зокрема, у селі Кваси, Кам’яниця. За минулий рік школи отримали близько 40 автобусів. Розглядається питання, щоб використовувати шкільні автобуси також для перевезень учнів для позашкільного навчання. «На жаль, на Закарпатті бракує стратегій освітнього розвитку в громадах, і ми над цим працюємо. Це необхідно громадам, щоб оптимально залучати та використовувати ресурси», - каже нардеп. 


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.