На Закарпатті замість 13 районів можуть створити 4

На Закарпатті замість 13 районів можуть створити 4

Замість 13 районів Закарпатської області може бути створено великі чотири – Ужгородський, Мукачівський, Хустський і Тячівський/Рахівський.

Про це йшлося під час круглого столу «Формування нового районного поділу у Закарпатській області».

У ході обговорення питання наголошувалося, що існує кілька моделей районування. Одну ‒розробив Мінрегіон України, який математично чи то за циркулем визначив замість 13 районів Закарпатської області 4 райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський і Тячівський. Тут, скажімо, Іршавський район прилягає до майбутнього Мукачівського району.
Модель експертів Інституту регіонального розвитку також передбачає 4 райони ‒ Ужгородський, Мукачівський, Хустський і Тячівський/Рахівський, але в цьому варіанті, приміром, сьогоднішній Іршавський район увійде до Хустського району, а центром четвертого району може бути Тячів або Рахів. Експерти схиляються до Рахова.

Проблемним залишається питання невизначеності функціональних обов’язків майбутніх районів тощо.
Як сказав науковець Віктор Борщевський: "Сьогодні ми ведемо мову не про об'єднання районів, а про створення принципово нових адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня».
Учасники круглого столу ставили низку запитань, на які експерти дали вичерпні відповіді.
«Після обговорення пропозицій нового районного поділу, підготовлених в рамках проекту, узагальнений варіант буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України», - підсумував А.Шекета, - йдеться у повідомленні виконавчого апарату Закарпатської обласної ради.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання