На Закарпатті зафіксували 300 випадків незаконних рубок лісу

Про це під час брифінгу повідомив в.о. начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.

На Закарпатті нині заготовляють 1,1-1,2 мільйона кубометрів деревини, водночас річний приріст по області становить 3 мільйона. Отже, підприємства обласного лісомисливського господарства вирубують третю частину приросту деревини. Для порівняння Валерій Мурга навів конкретні цифри: сусідня Угорщина, наприклад,  використовує 75 відсотків приросту, Австрія - 77, Італія - 81 процент, Швейцарія – 84.

Нині усю лісопродукцію, заготовлену на Закарпатті реалізують через аукціонні торги, за винятком тої, що призначена для соціальної сфери. За 9 місяців року лісу реалізували на 454 мільйона гривень. Це на 40 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сплачено податків 173 мільйона гривень, що вдвічі більше, ніж торік. Заробітна плата у закарпатських «працівників лісу» також зросла на тисячу гривень і нині становить в середньому понад 4 тисячі гривень.

За словами Валерія Мурги, незаконні рубки – одне з болючих питань  лісової галузі області. В цьому році у фонді підприємств обласного управління лісомисливського господарства зафіксували 300 випадків незаконних рубок, загальною масою понад 2,5 тисячі кубометрів, що принесло збитків на суму більше 8 мільйонів гривень. «Матеріали за 133 випадками незаконних рубок на суму збитків 7 мільйонів передані на розслідування та розгляд в правоохоронні органи. За незаконну порубку   порушено 27 кримінальних справ. За неналежне виконання посадових обов’язків  з  охорони лісового фонду до відповідальності притягнули 97 працівників, звільнено із займаної посади 14 осіб, - поінформував В. Мурга. – Вони не тільки не перешкодили, але сприяли проведенню незаконних рубок», - повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання