На Закарпатті зафіксовано більше 350 пожеж на відкритій території

Станом на 16 квітня в області виникло 354 загорання сухої трави й сміття на відкритій території, тоді як за аналогічний період минулого року було зафіксовано 212 подібних випадків.


Дедалі частіше в Закарпатській області трапляються пожежі у лісових масивах. Лише протягом березня-квітня 2015-го на територіях лісових господарств зареєстрували 15 таких загорань. Найбільше лісових пожеж (по три випадки) сталося у Виноградівському та Рахівському районах. По два загорання виникло в Ужгородському, Хустському, Великоберезнянському, Перечинському районах і ще 1 випадок – на Іршавщині. Водночас за такий же відрізок часу 2014 року на Закарпатті зафіксували тільки 5 пожеж у лісових масивах.


Більшість випадків загорання в екосистемах спричинює людська діяльність, зокрема неконтрольоване випалювання сухої рослинності. Нерідко із сухотрав’я полум’я перекидається на лісову підстилку, а відтак і на дерева. Також закарпатці не проявляють достатньої пильності під час пікніків у лісопаркових зонах. При цьому люди не задумуються над шкодою, якої здатні завдати подібні пожежі. Адже під час горіння сухотрав’я вогонь може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, призвівши до значних матеріальних збитків. Крім цього, полум’я завдає непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. І наостанок, у подібних ситуаціях страждають люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.


Аби попередити лихо, закарпатські рятувальники звертаються до громадян із закликом у жодному разі не спалювати суху траву, опале листя й сміття. Натомість суху рослинність слід компостувати, а для вивозу сміття заключити договір зі спеціальними службами. Крім цього, людям треба бути максимально обережними під час відпочинку в лісі та дотримуватися простих правил: розпалювати вогнище за можливості на місці попереднього, не залишати багаття без нагляду, місце розпалювання вогню обкладати камінцями чи обсипати землею (піском), при поверненні додому обов’язково заливати вогнище водою чи засипати піском,  – повідомляє Управління ДСНС у Закарпатській області.  

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання