Новини

На Закарпатті за рік 350 чоловіків зверталися до правоохоронців щодо насилля у сім’ї

Протягом року правоохоронним органам надійшло всього 1945 звернень з приводу насильства у сім’ї. 25 з них від дітей, 350 – від чоловіків, решта – жінки.

Про це йшлося сьогодні, 26 грудня, під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

Неля Машкара,  заступник начальника відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та запобігання сімейному неблагополуччю Закарпатської ОДА розповіла, що за 2018 рік зафіксовано 1945 звернень до поліції з приводу насильства у сім’ї. З них -- 350 від чоловіків, 25 -- від дітей, решта звернень від жінок. «На профілактичному обліку у поліції перебуває понад 2000 осіб, - каже Неля Машкара. – Поліція проводить профілактичні лекції, буває у школах, інших організаціях. Ми проводимо щороку такожвуличні акції, щороку з 26 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти насильства». Роздаємо бузкові стрічки, інформаційні матеріали з номерами «гарячих телефонних ліній», спілкуємося із закарпатцями, закликаємо не мовчати і не замовчувати факти насилля».

За словами Нелі Машкари, на Закарпатті, на жаль, немає спеціалізованого центру для постраждалих від насильства, хоча такі установиповинні діяти на кожні 7-10 тис.населення.  Необхідним є також створення Центру для кривдників, з якими потрібно працювати як правоохоронцям, так і психологам.

Надія Замураєва, менеджер НПО  Регіон Карпат NEEKA, який є партнером Управління Верховного комісара ООН з прав людини, розповіла про захід «Пізнання змінює сприйняття». «Від того, як ми пізнаємо ці проблеми, наше ставлення змінюється, - каже Надія Замураєва. -- Домашнє насильство-- це не тільки внутрішні сімейні стосунки, це проблема нашого суспільства. І не варто забувати про неї після завершення тематичних заходів. Розроблена програма толерантності, яку варто впроваджувати в наших школах, вишах. Вважаю, щопроблеми насильства, як сміття, треба виносити з дому. Якщо будемо його залишати і замовчувати, то це тільки на гірше». НПО  Регіон Карпат NEEKA також багато працює з біженцями і переселенцями, які є особливо вразливою соціальною категорією, яку зачіпає тема насильства. Хоча, за словами Надії Замураєвої, на Закарпатті суспільство більш толерантне до біженців та шукачів притулку.

Упродовж багатьох років постраждалими від домашнього насильства займається ГО «Неємія». Тетяна Мачабелі, ГО "Неємія", міжнародна ГО «Жіночий клуб  «Сороптиміст» розповіла, що організація надає практичну, психологічну допомогу жертвам. А також пропонує соціальні квартири,де жінки і діти можуть певний час перебувати. «Ми здійснюємо соціальний супровід жінок з дітьми упродовж 2-ох років, але на початку має бути психологічна допомога. Діє також державна програма. Останнім часом почало звертатися багато закарпатців, ми їх направляємо у відповідні інстанції. Тому виникла нагальна потреба розробити детальну дорожню карту для постраждалих від домашнього насильства.  А також розробляти програми для кривдників, адже системи для роботи з ними немає», - зауважила Тетяна Мачабелі.

З цього року в Україні введено кримінальну відповідальність (до цього була тільки адміністративна), діє закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Про це розповів Віталій Варцаба,  юрист НПО  Регіон Карпат NEEKA. Він зауважив, що питання насильства у сім’ї законодавчо врегульовано в Україні, але як правило, жертви замовчують випадки насильства. А юристи, завдання яких надавати консультації, повинні бути ще й хорошими психологами.

 

За даними ООН, кожна третя жінка у світі піддається фізичному або сексуальному насильству. 750 мільйонів дівчат виходять заміж у віці до 18 років

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.