Новини

На Закарпатті за кілька днів ротавірус підхопили понад 70 людей з одного району

За кілька днів до медиків Великоберезнянської, Дубриницько-Малоберезнянської та Ставненської територіальних громад, з ознаками шлунково-кишкових розладів звернулася 71 людина, серед них 31 дорослий  та 40 дітей. Підозрюють, що проблема у воді. Наразі проводиться додаткове хлорування води у кількох водозаборах у Великому Березному.


Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький. «Наразі госпіталізовано лише 12 дітей віком до 17 років, всіх оглянув обласний дитячий інфекціоніст. Швидкі тести підтвердили наявність ротавірусної інфекції у пацієнтів. Зараз стан дітей задовільний, перебіг захворювання медики кваліфікують як легко-середній. Інші пацієнти отримують медичну допомогу в амбулаторних умовах», - прокоментував Мирослав Білецький.

Експерти вважають, що найімовірніший шлях зараження - водний, крім того додатково може приєднуватися контактно-побутовий. Щоб виявити збудник, від захворілих збирають необхідну інформацію, а із трьох водозаборів смт Великий Березний взяли проби води.

«Щоб зіграти на випередження, поки триває дослідження, прийняли рішення провести додаткове хлорування води у смт Великий Березний», - зазначив перший заступник очільника краю.

Для громади це означає, що найближчі 2 дні не можна споживати сиру воду з крана. Окрім того, ретельно стежити за гігієною рук та чистотою предметів, до яких торкаєтесь руками, скасувати всі масові заходи.

Холодна пора року -  сприйнятливий час для поширення особливого виду кишкових інфекцій – ротавірусної інфекції, відомої також як «кишковий грип». Як правило, характерна для дітей молодшого віку, однак захворіти можуть і дорослі.

Довідка. Ротавірусна інфекція – поширене висококонтагінозне інфекційне гостре кишкове захворювання. Це захворювання відоме під назвами шлунковий чи кишковий грип, ротавірусний гастроентерит, ротавірус. Може носити епідемічний характер та широко поширюватися в замкнутих дитячих колективах.
Симптоми

Інкубаційний період триває 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (до 39oС), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів.
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. 
Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.

Аби уникнути виникнення та поширення ротавірусної інфекції, слід дотримуватись простих правил. Зокрема не споживати сиру їжу, немиті фрукти й овочі, ретельно мити руки з милом, особливо після прогулянки, після туалету та перед приготуванням чи споживанням їжі, використовувати чисту, кип’ячену або очищену воду, а водночас не використовувати воду для пиття та приготування їжі з незнайомих джерел. У разі виникнення перших клінічних ознак захворювання, слід негайно звернутися до лікаря.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.