Новини

На Закарпатті суттєво різниться зарплата людей різних професій, – статистика

Головне управління статистики у Закарпатській області порівняло заробітну плату працівників різних професій і підприємств. За даними управління, найбільше на Закарпатті заробляють працівники складського господарства, страховики та працівники підприємств постачання газу та електроенергії. Найменше – працівники пошти та кур’єрських доставок, сільського господарства та сфери організації харчування.

Як зазначають у Головному управлінні статистики у Закарпатській області, продовжує спостерігатися міжгалузева диференціація в рівнях оплати праці. Найбільш оплачуваними в області у грудні 2015р. були працівники підприємств складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту, організацій фінансової та страхової діяльності, а серед видів економічної діяльності промисловості – підприємства по постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, металургійного виробництва; готових металевих виробів, крім машин і устаткування, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, по виробництву меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устаткування: розмір оплати праці у цих видах діяльності перевищив середній по економіці області від 17,1% до 108,1%.

Разом із тим значно нижчим є рівень оплати праці у працівників підприємств діяльність яких пов’язана з поштовою та кур’єрською діяльністю, сільського господарства, які зайняті у сфері тимчасового розміщування й організацією харчування, адміністративного та допоміжного обслуговування, що займаються операціями з нерухомим майном, будівельних організацій. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 44,3–64,0% середнього показника, який склався в економіці області.

Також залишається низькою заробітна плата працівників підприємств по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, по виготовленню виробів з деревини, по виробництву паперу та поліграфічної діяльності, по водопостачанню, каналізації, поводженню з відходами, по виробництву машин і устаткування, харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів. Співвідношення рівня оплати праці в зазначених видах діяльності з середнім по промисловості області не перевищувало 65%.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.