Новини

На Закарпатті створили Асоціацію приватної медицини. Перші 50 лікарів отримають гранти

  Представники кількох закарпатських клінік, провідні фахівці об’єдналися в Асоціацію  приватної медицини на Закарпатті, щоб створити медичний кластер і сприяти системним якісним змінам у галузі. Тим більше, що значно підвищився попит на такі напрямки як фізична реабілітація, протезування, психічна реабілітації та інші напрямки, спричинені негативними впливами воєнного часу. Також хочуть підтримувати молодих лікарів та надавати гранти для відкриття власної справи.

 Іван Чопей, д.м.н. професор УжНУ пригадав, як був одним з тих, хто у 90-их отримував перші ліцензії для приватної діяльності. За його словами, наступного дня після оголошення в газеті про приватний заклад, йому подзвонив один з професорів із закликом не ганьбитися такою діяльністю. «Тепер такі заклади на кожному кроці і складають 20-30% від всього сектору, за останні роки відбувся потужний розвиток.  Приватна медицина – це не тільки розвиток сучасних технологій і допомога державній медицині, але і соціально-медичний розвиток нашої держави. Для цієї кількості закладів, лікарень, діагностичних кабінетів, сімейних лікарів, ФОПів, потрібно єдину ідеологію. Можливо, для правильного впливу на уряд, владу, але, по-перше, для підвищення якості через конкуренцію», - каже Іван Чопей. 

Іван Чопей

Людмила Ігнатко, к.мед.н., доцентУжНУ зауважила, що всі приватні лікарі повинні знаходити спільну мову, ділитися досвідом, згуртуватися. А також співпрацювати з науковцями.

Людмила Ігнатко

Достойне медичне обслуговування населення – це основна ідея створення Асоціації, каже Оксана Шорнікова, виконавчий директор мережі клінік і аптек «Превеншн». «Приватна медицина за роки себе дуже добре зарекомендувала і ми досягли великих успіхів. Це не лише бізнес, основна ідея -- мати достойне медичне обслуговування,  створення альтернативного медичного простору для наших пацієнтів. Нинішня ситуація повинна згуртувати медичні заклади. Для того, щоб ми продовжували нашу діяльність, щоб не втратили фундамент. Одним з напрямків є підтримка молодих спеціалістів. Ми повинні використати свій досвід, щоб розвиватися», - зауважила Оксана Шорнікова - Ми запрошуємо долучатися до нас клініки сімейної медицини, стоматологічні компанії, санаторії. Чим більше нас буде, тим більше зробимо і ініціюємо».

Оксана Шорнікова

16 років у медичному бізнесі Сергій Дядюшко, засновник мережі лабораторій Ескулаб. «Наразі є проблема в управлінських кадрах у медичному бізнесі і не тільки. Наші виші не готують таких спеціалістів. Ця асоціація дає можливість обмінятися досвідом, а ми готові ділитися досвідом, надавати необхідну інформацію», - каже Сергій Дядюшко.

Сергій дядюшко

Ініціатива створення Асоціації саме приватних медичних закладів не те що назріла, а вже і «перезріла». Так вважає Надія Бойко, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології, директор Науково-дослідницького і навчального центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок УжНУ. «Мова йде про те, як відбувається комунікація між установами. Поки що на перше місце виходить конкуренція, коли усі не виграють, а програють, просто йдеться про елементарні людські недомовленості. У нас узаконено, але не працює приватно-державне партнерство», - додала Надія Бойко.

«Війна все змінила, і підхід приватної медицини, який передбачав виключно прибуток,  відійшов на інший план. Приватна медицина намагається надати допомогу. Воїнам, ВПО, цивільному населенню. Насамперед якісно надати допомогу, а потім зберегти заклад, щоб він не збанкрутів, - каже Тарас Тарасенко, народний депутат, член комітету ВР з питань прав людини. – У західних областях, зокрема, відбулося збільшення населення від 200 до 500 тис (залежно від області), навантаження на сектор медицини однозначно зросло. Галузь до такого не була готова. Потрібно це змінювати, щоб об’єднати зусилля і просувати ініціативи, які можливо реалізовувати», - каже нардеп. За його словами, на Закарпатті відсутні центри з системною реабілітацією, є виключно санаторне лікування, хоча затверджено маршрути реабілітації, а закон про медичну реформу прийняли кілька років тому. 

фів

«Ми вирішили з колегами, що у нас буде альтернативний медичний простір. Держава поганий власник і поганий оператор медичних послуг, чому так склалося, я не знаю, але ми точно знаємо, що з цим робити, - каже Віктор Петров, головний лікар мережі медичних клінік «Превеншн». – Колективно будемо впорядковувати. Цього року ми видамо 50 грантів для приватної практики молодим лікарям. Мій заклад виступить амбасадором та фінансистом цього проекту, а науковці з УжНУ будуть незалежними арбітрами, вчителями, менторами, які прослідкують, щоб якість приватної медицини не ті, хто виписує довідки «на колінах».

 За словами Віктора Петрова, конференція Асоціації, де оберуть Президента відбудеться через місяць на базі Закарпатського угорського  інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. «Президентом може стати будь-хто, хто подасть програму дій Асоціації, яка справді буде нести зміни, - каже Віктор Петров. - Ми потребуємо змін, держава їх швидко забезпечити не може, це може зробити приватний капітал».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.