На Закарпатті створять регіональний офіс реформ

На Закарпатті створять регіональний офіс реформ

Сьогодні в обласній державній адміністрації за участі голів ОДА Василя Губаля та облради Володимира Чубірка відбулася нарада керівників районів, міст обласного підпорядкування та структурних підрозділів облдержадміністрації, на якій серед іншого йшлося про добровільне об’єднання територіальних громад та створення регіонального офісу реформ.

Василь Губаль повідомив, що в краї створюється регіональний офіс реформ, який буде розташовуватися в будівлі Закарпатської облради на першому поверсі. Її керівником призначено Івана Дем’янчука.

Керівник краю запропонував об'єднати зусилля з фінансової децентралізації районів з добровільним об'єднанням громад. 

«Зараз вже є 4-5 областей, які над цим працюють, Закарпаття завжди довго розкачується, але вже як почне – процес піде», – каже Василь Губаль.
В свою чергу Володимир Чубірко зазначив, що в першу чергу реформи треба проводити шляхом відкритого діалогу громад. Саме публічність дій влади і сприятиме успішній реалізації децентралізації.

«Треба розуміти, що ради, адміністрації мають мати спільне бачення цих реформ, - якщо ми хочемо мати результат від цих кроків. Якщо є бажання формально відноситися до процесу, то достатньо і відкриття регіональних офісів реформ. Нам дали інструмент як розвиватися за нинішніх непростих фінансових умов. Наше головне завдання визначитися як має «рухатися» ця реформа, але треба розуміти: від об’єднання одразу ж більше грошей в бюджет не поступить. При добровільному об’єднанні громад базовим рівнем мають стати сільські ради, і лише наступний етап –район. Треба визнати, що в нас забагато депутатів місцевих рад і багато сільських рад. Нерідко керівником її непрофесійна людина, і від цього страждають громади.

Водночас при реалізації реформи ми маємо враховувати специфіку Закарпаття, і в нас є своє бачення, свої підходи до процесів добровільного об’єднання громад. Ще раз наголошую: реформи треба проводити виключно шляхом діалогу, і обласна рада готова в цьому допомагати.

Від реформ мають в першу чергу виграти самі громади, і це має вплинути на наповнення бюджету. Наданння адмінпослуг населенню має покращитися. Робота величезна, але від неї залежить перспектива розвитку районів, міст та сіл. Громади мають стати самодостатніми», - зазначив керівник ради, - пише прес-служба облради. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання