На Закарпатті стартував всеукраїнський місяць Товариства Червоного Хреста

На Закарпатті стартував всеукраїнський місяць Товариства Червоного Хреста

З 1 по 30 квітня під гаслом «100 років милосердя» на Закарпатті буде проходити традиційний Всеукраїнський Місяць Товариства Червоного Хреста України. Про це під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповіла Іванна Сабо, голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

«Квітень 2018 року буде особливим для Червоного Хреста, адже 18 квітня Товариство Червоного Хреста України – найпотужніша в країні гуманітарна організація – відзначає 100-річний ювілей діяльності. Протягом місяця по всіх куточках України планується проводити тематичні заходи та акції. Сама дата 18 квітня 2018 року – день утворення Товариства – внесена до переліку пам’ятних дат та ювілеїв, відповідно до Постанови Верховної Ради України, -повідомила Іванна Сабо. -  Мета Місяця Червоного Хреста – привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення: внутрішньо переміщених осіб, самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних та неповних  сімей, дітей-сиріт, хворих на ВІЛ/СНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя».

Заходи Місяця – це збір коштів, продуктів харчування, одягу, взуття, предметів хатнього вжитку, медикаментів, речей для внутрішньо переміщених осіб і хворих, особливо тих, хто не може самостійно пересуватися, шкільного приладдя, іграшок, надання безоплатних транспортних, побутових, юридичних та інших послуг підопічним організацій Товариства, упорядкування будинків та прибудинкових територій самотніх громадян похилого віку та інших категорій населення.

За словами Іванни Сабо, під час минулорічного місячника вдалося надати допомогу 2730 особам на суму понад 400 тисяч гривень. У минулому році було зібрано понад 5,3 тонни продуктів, які були передані малозахищеним громадянам, більше 2 тонн речей  було зібрано через банки одягу. 21 тис. громадян отримали допомогу від Червоного хреста. 

Бюджет  Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України понад 21 млн. грн. Це вся допомога: продовольча, гуманітарна, фінансова. Другий рік поспіль вдається допомагати медикам Закарпаття вакцинами та оснащенням. За минулий рік в організації було 7 міжнародних проектів, отримано 4 гуманітарні вантажі. Іванна Сабо також зауважила, що люди, які приносять речі, стали більш свідомими, більш відповідально ставляться до речей. «Закликаємо всіх громадян бути не байдужими приєднатися до Місячника, принести речі, - додала Іванна Сабо.

Кошти та натуральна допомога, що надійдуть до організацій Товариства під час Місяця, допоможуть:

•          надати адресну матеріальну та натуральну допомогу малозабезпеченим верствам населення, притулкам та інтернатам для дорослих і дітей;

•          поповнити склади недоторканих запасів усім необхідним для надання допомоги потерпілим громадянам під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи побутового характеру, у тому числі зміцнити матеріальну базу для оперативної та ефективної роботи загонів швидкого реагування;

•          поновити матеріально-технічну базу для навчання населення навичкам надання першої допомоги тощо.

Крім того, під час Місяця традиційно буде проводитися масштабна кампанія по залученню до членства у Товаристві.  

Сподіваємося, що добрі та щирі люди не залишаться байдужими до тих, кому необхідна допомога. Приєднуйтесь до благородних справ Червоного Хреста!

Довідка: Одним із важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України уже 100 років поспіль – це сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми та численні благодійні проекти Товариства. На відміну від усіх інших благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про Товариство Червоного Хреста України» та «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання