Новини

На Закарпатті шістьох ув’язнених утримували в одній камері, площею 10 м2

Про це йдеться у повідомленні моніторингової  групи у складі представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадського монітора національного превентивного механізму, яка здійснила перевірку дотримання прав людини в Закарпатській установі виконання покарань (№ 9).

Під час візиту монітори звернули увагу на те, що практично в усіх приміщеннях для утримування в’язнів недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою, у багатьох камерах погана вентиляція повітря. Душові кімнати не обладнано перегородками, чим порушується право утримуваних осіб на приватність. У камерах збірного відділення, в яких попередньо розміщуються особи, які прибули до установи, відсутня можливість зливу води у санвузлах. Як і в більшості установ виконання покарань, належні умови тримання створено лише для засуджених, яких залишено для господарських робіт, неповнолітніх та жінок.

Крім того, монітори встановили, що всупереч вимогам чинного законодавства, засуджений до довічного позбавлення волі утримувався разом із особою, яка перебувала під слідством. Вимоги щодо окремого тримання певних категорій в’язнів також порушуються під час тримання осіб у камерах збірного відділення. При цьому, на момент візиту в одній із камер загальною площею 10 м2 утримувалося 6 осіб.

Під час проведення візиту в’язні скаржилися на відсутність можливості отримання ними безоплатної правової допомоги та інформації про установи, які надають зазначені послуги.

Звіт за результатами візиту буде направлено до відповідних відомств із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.