Новини

На Закарпатті розпочався українсько-словацький енергетичний форум «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків»

ФотоГоловним завданням учасників буде представити бачення перспективи інтеграції ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E, ГТС України до європейської мережі операторів газотранспортних систем ENTSOG, а також обговорити можливості для економічного зростання Західного регіону України через забезпечення конкурентних ринків електричної енергії та природного газу. Організатори: Комітет Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг та депутатська група з міжпарламентських зав’язків зі Словацькою Республікою.


Микола Тищенко, заступник голови фракції ПП «Слуга народу» у вітальному слові зауважив, що на Форумі йтиметься про стратегії та формати співпраці із сусідніми державами на енергетичному ринку.  Підніматимуться питання і про тарифи, які були і давали можливості працювати малому та середньому бізнесу.  «Це один з пріоритетів, який ми ставимо. Наша мета – це зниження тарифів і те, що незалежна українська енергетика повинна бути. Є стратегія і є можливості зробити нашу державу енергетично незалежною», - сказав Микола Тищенко. Фото

Сьогоднішній форум це одна з частинок дорожньої карти, узгодженої із Словаччиною. На цьому наголосив Анатолій Костюх, керівник депутатської групи з міжпарламентських зав’язків зі Словацькою Республікою. «Це хороший початок відновлення дружніх стосунків. У нас спільні енергетичні системи, газова система і ми працюватимемо. Через якісь причини ми не розвивалися, але ми відновимо співпрацю з новою потужністю», - зауважив Анатолій Костюх.

«Закарпаття є одним з найбільших енегродефіцитних регіонів України, Генерація енергії складає 25% від внутрішньої регіональної потреби, власний видобуток природнього газу - 1,5%, -- каже Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА. - Це говорить про наш потенціал, куди нам можна рухатися і що нам треба будувати. За його словами, гідроенергетичний потенціал Закарпаття є одним з найпотужніших в Україні і становить 25% чверть всього потенціалу країни. Є також можливість розвивати видобуток природнього газу. «Однією з особливосте Закарпаття є те, що ми входимо до енергетичної мережі Буштинської ТЕС, а з 2002 року енергетична система Закарпаття працює фактично відокремлено від єдиної енергетичних  системи України і разом з тим потужно інтегрована у європейську енергетичну систему», - додав голова Закарпатської ОДА.

Фото

Олексій Петров, голова Закарпатської облради, наголосив на важливості проведення Форуму, особливо у контексті дотаційної Закарпаття та вартості енергоносіїв для краян. 


Фото]

Фото

Фото

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.