Новини

На Закарпатті розквітла Лавандова гора. ФОТО

У Перечині, що за 20 кілометрів від Ужгорода, розквітла плантація лаванди. Понад 320 тисяч кущів лаванди різних сортів розташувалися на більш, ніж на 10 гектарах фермерського господарства «Лавандова гора». Пік цвітіння очікується через тиждень-півтора.


Як розповідають власники Лавандової гори Мирослава та Юрій Качур, тут росте кілька різних сортів лаванди. Перші кущі були привезені з Болгарії та дуже добре прижилися на Закарпатті. Починали справу з кількох гектарів, зараз – це величезна територія у понад 10,5 гектарів, вкритих ніжним фіолетовим цвітом. Це – найбільша плантація лаванди в Україні. Основну частину рослин переробляють на готову продукцію: «Наразі вже маємо більше 50 продуктів із лаванди. Починаючи від натуральних крафтових продуктів – лавандовий сироп, конфітюр, напої, набори приправ, солодощі, чаї, закінчуючи косметикою – мило, бомбочки для ванни, засоби для догляду за шкірою та інше. Популярністю користуються мішечки з лавандою, а також дитячі іграшки – ляльки з лавандою», – каже Юрій Качур.

лавандова гора

 

Лавандова гора стала дуже популярною серед туристів. Зараз сюди приїжджають не тільки задля фотосесій, а й для дегустацій продуктів із лаванди. «Ми відкрили фермерське господарство для відвідування минулого року, побачили, що людям дуже подобається. Зараз відвідувачі мають можливість прогулятися, гарно провести час, продегустувати нашу продукцію. Цьогоріч презентували власний кошик крафтових продуктів із лаванди», – зазначає Юрій Качур.

лавандова гора

 

Цвітіння лаванди триватиме ще орієнтовно чотири тижні. Зважаючи на ажіотаж попередніх років, протягом місяця власники Лавандової гори чекають в гості близько 5 тисяч туристів.

Окрім лаванди, фермерське господарство вирощує дамаську троянду. Тут є більше 15 тисяч кущів троянд.

лавандова гора

 

лавандова гора

 

лавандова гора

 

лавандова гора

 

лавандова гора

 

лавандова гора

 

лавандова гора

На Лавандовій горі відбулася і презентація видання «Кращі крафтові напої Закарпаття» із серії видань Закарпатської туристичної організації , присвячених 30-річчю Незалежності України. Детальніше про проєкт розповів Федір Шандор, голова Закарпатської туристичної ради. Він розповів, що до книжки увійшли різноманітні напої, які виробляються в області. Це і мінеральні води, і соки, і вина, інші алкогольні напої. Зокрема, і «Лавандівка», яку виготовляє господарство «Лавандова гора». 

Фото
Більше фото дивіться на сторінці Zaholovok.com.ua y Facebook. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.