Новини

На Закарпатті презентували пам’ятник імператору Францу Йосифу

21 жовтня у парку Шенборна, який розташований неподалік від с.Тур'я Пасіка (45 кмвід Ужгорода) і прилягає до території курорту "Воєводино", відбулася презентація пам'ятника імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу.

Пам'ятник Францу-Йосифу – а це бронзова постать у людський зріст -- створив талановитий ужгородський скульпторМихайло Колодко. Меценатом нового пам’ятника став відомий закарпатець та підприємецьСергій Мошак. У вітальній промові він зазначив, що радо підтримав ініціативу створити та встановити у парку Шенборна таку скульптуру, адже Закарпаття -- територія з багатою історією, і нам варто пам’ятати її яскраві моменти та цікавих особистостей, які були причетні до Закарпаття. «Поява нового пам'ятника - це намагання зберегти та відновити культурну спадщину Закарпаття, багате європейське минуле. Це ще один крок до європейського майбутнього країни», - додав Сергій Мошак.

У презентації взяв участь консул  Генерального консульства Угорщини у м. УжгородЛасло Віда.Він зауважив, що Угорщина завжди тісно співпрацювала із Закарпаттям та завжди підтримуватиме область у розвитку євроінтеграції та туризму.  Створення пам'ятника привітали генеральні консульства Словаччини та Австрії.

 Пам'ятник Францу-Йосифу (Ференцу-Йовжку, як його ніжно називають закарпатці) - це данина подяки імператору, за 68 років правління якого місцеві жителі отримали цивільні права і змогли нарешті зітхнути на повні груди. Портрет імператора висів в кожному будинку, а його дружину імператрицю баварську Єлизавету - славнозвісну Сісі, яка до цього часу є символом жіночої краси і ніжності,  щиро любили піддані. Франц Йосиф на постаменті не сам, біля нього стоїть мисливський пес, що супроводжує імператора на полюванні.

До урочистого відкриття Федір Шандор, відомий туризмознавець, доктор філософських наук, провів екскурсію парком Шенборна – ретельно відтвореним зразком знаменитого парку, який колись оточував замок графів Шенборнів. Парк був справжньою перлиною європейського паркового мистецтва. Сьогодні парк відвідують тисячі туристів з усіх куточків України та із-за кордону. Саме тут, серед гірських лісів Закарпаття, де за легендами любив полювати Франц-Йосиф, прихильник здорового та активного способу життя, і було встановлено новий пам'ятник Імператору Австрії, Королю Чехії та Угорщини.

 «Цього року святкують 185-річчя з дня народження Франца Йосифа, - розповів ФедірШандор.- Крім того 23 жовтня Угорщина відзначає річницю Угорської революції 1956року, а за кілька днів – 26 жовтня -- День Австрії. До складу  Австро-угорської імперії входило дуже багато різних держав: це і Чехія, Словаччина, Сербія, Угорщина, Австрія, Румунія, північна Італія і відповідно українські землі –Закарпаття, Галичина та Буковина. Епоха Франца Йосифа, яка тривала 68 років суттєво вплинула на історію всіх цих країн та, зокрема, Закарпаття. Це була одна з найкрасивіших позитивних епох в історії краю. А імператор -- людина, яка є узагальнюючим символом цієї епохи». Скульптура Франца Йосифа у парку Шенборн  стала не тільки новою пам’яткою культури, але й ще одною цікавою туристичною атракцією для гостей Закарпаття.

Незважаючи на дрібний дощик, біля пам’ятника вишикувалась черга з охочих зафіксувати на фото відомого імператора та доторкнутися до непересічної історичної персони.

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.