Новини

На Закарпатті незабаром запрацює електронна медицина

Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій навчали лікарів з усієї області  роботі з eHealth. Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади краю  почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 7 медичних установ Закарпаття (Виноградівська районна лікарня, Воловецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Рахівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачево, Закарпатський обласний медично-інформаційний центр, Комунальний заклад Чопської міської ради).  

Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися. Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.

«Така система дуже потрібна, бо вона встановить чесні стосунки між лікарем і пацієнтом, – зазначила начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Ольга ЧЕМЕТ. Громадяни нарешті зможуть отримати якісну і безкоштовну медичну допомогу, а праця лікарів буде справедливо винагороджена. Зі свого боку місцева влада повинна потурбуватися про виділення  медичним закладам коштів на обладнання та забезпечити доступ до інтернет мережі».

Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.

«Ми були приємно вражені обізнаністю лікарів Закарпаття, – ділиться враженнями Світлана КОТЛЯРЕВСЬКА, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів вашої області для нас – на вагу золота».

Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Ужгород став сьомим пунктом цього туру. Далі команда проектного офісу помандрує до Львова та Івано-Франківська. Тур відбувається за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту U-LEAD. Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.