На Закарпатті нараховується близько 269 тисяч пенсіонерів

Про це сьогодні, 3 квітня, під час прес-конференції в прес-центрі ОДА повідомила  начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

– На сьогодні в області зареєстровано близько  269 тисяч пенсіонерів, з них працюючих пенсіонерів – 43,8 тисячі. З 1 квітня перерахунок пенсії у бік зростання відчує 31 тисяча закарпатських пенсіонерів. Середній розмір підвищення – 41,38 гривні, – інформувала керівник закарпатських пенсійників.

– Перерахунок пенсій проводиться в автоматичному режимі через програмне забезпечення, розроблене Пенсійним фондом України для всієї системи. Однак, як показує автоматичний перерахунок, через різні технічні причини 2,6 тисячі закарпатських пенсіонерів доведеться перераховувати пенсії в ручному режимі. Ці пенсіонери отримають перерахунок у квітні-травні за додатковими відомостями.
Теперішній перерахунок виявив, що багато працюючих пенсіонерів, які набували страховий стаж, не зверталися в органи Фонду за перерахунком. Тепер їм перераховують пенсії за весь відпрацьований період.

Для наочності Анастасія Пентек навела два приклади: скажімо, особа вийшла на пенсію у 2008 році, всі ці роки працювала, однак жодного разу не зверталась за перерахунком. Тепер їй автоматично буде перераховано пенсію за весь цей період.
Інший приклад: після виходу на пенсію працюючому пенсіонеру за його заявою перераховано пенсію у вересні 2017 року. Оскільки він не набув станом на 1 березня 2018 року додаткового страхового стажу 24 місяці, йому не перераховуватимуть зараз пенсію. Ця особа зможе особисто звернутись із заявою про перерахунок пенсії у вересні 2019 року або їй автоматично буде перераховано пенсію з 1 квітня 2020 року.

У другому півріччі цього року планується перерахунок ще деяких видів пенсій. З 1 липня – перерахунок надбавки донорам. Це пов’язано зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 1 липня розмір прожиткового мінімуму становитиме 1435 гривень.
Також буде переглянуто максимальний розмір пенсії. Зараз він перебуває на рівні десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, і становить 13 тисяч 730 гривень. З 1 липня розмір максимальної пенсії буде збільшено до 14 тисяч 350 гривень. Такий перерахунок торкнеться близько 67 закарпатців, - повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання