На Закарпатті на парламентських виборах захотіли голосувати 389 переселенців

Для участі у позачергових парламентських виборах тимчасове місце голосування змінили 389 переселенців, які мешкають на території Закарпатської області. Про це сьогодні, 21 липня, під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі повідомила Анжела Бабкіна, Радниця з питань ВПО у Закарпатській області.

«До тих людей, які мали змінити виборчі адреси, відносять і ВПО. Хоча, переселенці сприймають цю можливість як дискримінацію, оскільки законодавство не дозволяє голосувати за мажоритарників. Це дискримінація і порушення прав людей. І одна з причин, чому менше людей перереєструвалося, ніж на президентських виборах», – сказала Анжела Бабкіна.

За її словами, наразі на Закарпатті офіційно зареєстровано  3590 ВПО, 1084 – дітей, 2506 людей виборчого віку. «389 переселенців на Закарпатті змінили місце голосування.  12 з них із АР Крим, 248 з Донецької області, 127 – із Луганської, 2 – із Севастополя. Тобто, тільки 15,5% ВПО, які мають можливість голосувати змінили своє місце реєстрації. Багато чи мало – спірне питання. Бо по Україні такий показник  –  6%», – уточнила Анжела Бабкіна.  

«Для порівняння, у другому турі президентських виборів місце голосування змінили 629 переселенців, які проживають на Закарпатті. Частина людей сприймає неможливість голосувати за мажоритарників як дискримінацію і принципово не йде голосувати», – додала вона.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання