Новини

На Закарпатті на наступний рік великі підприємства потребують понад 5 тисяч робочих місць

«Живи і працюй в Україні!» -- під таким гаслом відбувся прес-тур Ужгородського прес-клубу спільно із Закарпатським обласним центром зайнятості у Мукачево. В останні 2-3 роки проблема кадрів на українських підприємствах (великих і малих) – одна з найголовніших.Чи можуть закарпатці знайти гідну роботу вдома? Які умови пропонують сучасні підприємства, чи вигідно започатковувати сьогодні власну справу і які переваги працевлаштування у власній країні? На ці та інші питання журналісти шукали відповіді під час прес-туру.

Марина Яким, демобілізована учасниця АТО. Служила з 2015 до 2017 року у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді, фінансово-економічній службі. Після демобілізації у пошуках роботи звернулась до Мукачівського ЦЗ. Визначилась з напрямком, закінчила курси «Косметологів», пройшла стажування в одному з косметичних салонів і відкрила власну справу.«Прийшла у центр зайнятості, щоб не переривати свого стажу, і дізналася, що є змога створити свій бізнес. Ідея сподобалася, давно над таким думала. А сума, яку отримала (30 тис.грн)стала поштовхом і я відкрила свою справу. Можна було стартувати закупити різні косметичні засоби. На перший час вистачило», - розповіла Марина Яким. Зареєструвалася приватнимпідприємцем і почала працювати з червня 2018 року. Попередньо жінка підготувала бізнес-план, консультували фахівці з центру зайнятості. Потім пройшла курси в Ужгороді і Києві, додатково вивчила фах масажиста. До Марини приходять колегині з 128-ої бригади, адже на службі не завжди є час на красу. «Треба робити красу, а не війну,- каже жінка і додає, що над можливістю розпочати власну справу думає її чоловік, який теж завершує службу у 128-ій окремій гірсько-піхотній бригаді.

«Мені важко було наважитися, сумнівалася, чи піде. Але все склалося, я вже зробила візитівки, проводжу рекламу в інтернеті. Ходжу на безкоштовні курси англійської від Центру зайнятості», - ділиться жінка.

Наступний пунктом  прес-туру стало ТОВ «Флекстронікс ТзОВ» -- одне з ринкоутворюючих підприємств регіону з іноземними інвестиціями, де працює понад 3000 робітників. Матей Міклош, генеральний директор підприємства розповів, як за 10 років невелика компанія, яка розміщувалася у Берегові на території колишнього радіозаводу, тепер має виробничі потужності  майже на 50 тис. м.кв. «Ми постійно оновлюємо наш спектр виробничих можливостей і потребуємо працівників. Завжди були налаштовані на подальший розвиток бізнесу на Закарпатті і принесли в регіоні нові технології»,- каже Матей Міклош. На наступний рік компанія заявила понад 1000 додаткових робочих місць. Підприємства співпрацює з місцевою владою, обласним та районним центрами зайнятості. А також активно залучає студентів вишів і профтехучилищ.

Андрея Макеєва, директор з управління персоналомТОВ «Флекстронікс ТзОВ» розповідає, що робітників шукають по всій Україні. Наразі на підприємстві задіяно 250 працівників з інших областей, зокрема і східних. «Це нормальна практика для підприємства, таким людям ми надаємо гуртожитки, квартири, підтримку для усієї сім’ї, - каже АндреяМакеєва. – Їдуть до нас висококваліфіковані інженери з Харківської, Київської областей, Донеччини.  Звикли співпрацювати ми з університетами та профтехучилищами, це наша власна ініціатива. Маємо нову програму для студентів, 5-ро були у нас на практиці, всі вже працевлаштовані».

Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості зауважує, що рівень зарплати на таких підприємствах як «Флекстронікс» різко виріс за останні два роки. Активно влаштовують тут і інвалідів. Центр зайнятості тісно співпрацює з підприємствами, які потребують кадрів, а також впроваджує ряд програм для допомоги безробітним, їх перекваліфікації. «Сьогодні в області спостерігається відтік робочої сили за межі України, - коментує Юрій Фущич. – Центр зайнятості активно співпрацює з підприємствами, а одна з нагальних програм-це якраз профорієнтація учнів 9-11 класів. Тому маємо ряд заходів у цьому няпрямку і залучаємо роботодавців. Наше завдання—зорієнтувати людей, що щасливими можна бути і знайти хорошу роботу в себе, в Україні».

Питання «Живи та працюй в Україні! Особливо гостро постало в останні 2 роки, вважаєВолодимир Панов, голова обласногооб'єднанняорганізаційроботодавців «Закарпаття». «Україна, як і Європа,перебуває в умовахвеликоїміграції. Це виклик, з яким важко справитися. Для того, щоб припинити відтік робочоїсили, нам треба змінити країну. І йдеться не тільки про зарплату. Людина має мати віру у завтрашній день та жити в умовах, які б її задовольняли і тішили. Добре, що нарешті влада почала розуміти, щоце є мегапроблема, яку вона повинна вирішувати». Загалом, за словами Володимира Панова, на наступний рік великі підприємства області потребують близько 5 тис.робочих місць. Починається конкуренція за робітника. Тому завдання №1 – зупинити відтік робочої сили, а №2 – зацікавити людей так,щобвони могли тут працювати. «Що ми можемо робити сьогодні, щоб призупинити потік закордон? Профорієнтація. Ми повиннідійти до кождного садка, школи, ПТУ, вишу і показати, що в країні є майбутнє».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.