Новини

На Закарпатті на дорогах встановлюють систему для зважування вантажівок у русі

Перший в області майданчик системи зважування вантажівок у русі Weight-in-Motion буде встановлений на трасі М-25: дорога веде від українсько-румунського кордону, від КПП «Соломоново» — Велика Добронь — Яноші, а далі переходить у М-06.


Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Закарпатській області.

Вже визначено ділянки для влаштування майданчиків WiM на ще кількох дорогах: на міжнародній трасі М-06 Київ – Чоп перед с.Нижні Ворота, км 711+703; дві ділянки на Н-09 Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів: біля с.Залужжя, км 15+000, та перед Буштинським мостом, км 87+730;  на Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, ділянка на виїзді з обласного центра, км 230+250;  Дорога Р-21 Долина – Хуст, біля с.Сойми, км 69+605.

Дорога

Довідка:

Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion) це «розумна» система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Моніторинг руху здійснюється на дорогах у режимі реального часу, обладнання монтується у верхньому шарі покриття або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

Майданчик розміром 700х450х58 см, перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Точність зважування під час руху коливається у межах 2%, в статиці — 0,05%. Температурний діапазон від -30°С до +40°С, а компоненти захищені від можливих перенапруг. Автоматично, зчитується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо. Вплив людського фактору відсутній.

Надмірне навантаження автотранспорту — одна з головних причин аварійного стану українських, а надто закарпатських доріг – 25 % всього вантажного транспорту рухається з перевантаженням.

Станом на 2020 рік, в Європі найбільша мережа WiM у сусідній Угорщині – 89 майданчиків.

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.