На Закарпатті митники затримали вантажівки з деревом, яке везли закордон

Один вантажний автомобіль з лісоматеріалами прибув на митний пост «Дяково» Закарпатської митниці ДФС. Вантаж – «колоди з дуба, з невидаленою корою: техсировина, діаметром 41 –64 см, довжиною 2,6 – 3,8 м» в кількості 18,51м. куб. переміщувався по експортній електронній митній декларації, оформленій Львівською митницею ДФС.

Згідно з митною декларацією, вартість вантажу становила понад 48 тис. грн. Вантаж експортувався приватним підприємством із Львівщини на адресу румунської компанії.

З метою недопущення можливих порушень митного законодавства, було прийнято рішення про проведення поглибленого огляду вантажу з повним вивантаженням та із залученням експерта.

Під час проведення митного огляду, у напівпричепі виявлено невідповідність заявленого вантажу наявному. Встановлено, що транспортним засобом фактично переміщується вантаж під назвою «колоди з дуба, з невидаленою корою: пиловник діаметром 42-66 см, довжиною 2,8-4,1 м, I-III сортів» та загальним об’ємом19 м. куб. Вартість такого товару 87 540 грн.

Здійснюючи експортну операцію з партією лісопродукції і подавши до митного оформлення сертифікат, який був виданий на іншу партію лісопродукції, уповноважена особа до митного оформлення подала документи, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів (партії лісопродукції, якості, кількості, об’єму та вартості).

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених  частиною 1 статті  483  Митного кодексу України. Наразі складено протокол про порушення митних правил, а дубові колоди вилучено.

Крім того, цього ж таки дня, але на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС, закарпатець намагався вивезти з України в митному режимі «експорт» «пиломатеріали з ялини, обрізні, заготовки для піддонів нестругані» загальним об’ємом36,32 мкуб., вагою брутто22 502 кг,  загальною вартістю понад 92 тис. грн.

Під час проведення митного контролю та митного огляду цього вантажу, із залученням експерта-оцінювача, у вантажному приміщенні напівпричепа виявлено невідповідність заявленого вантажу фактично наявному.

Кількість заготовок для піддонів не відповідала заявленим в товаросупровідних документах. Фактична кількість вантажу, що  переміщувалась у вантажному приміщені напівпричепу складає 31 462 шт. або39,66 м. куб, що на 2 678 шт. або3,37 м. куб більше ніж заявлено в товаросупровідних документах.  Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною  1 статті  483 Митного кодексу України.

Вартість незаявлених пиломатеріалів складає 9 616 грн, наразі їх вилучено, – повідомляє Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання