На Закарпатті лікуватимуть аритмії за євростандартами

На Закарпатті лікуватимуть аритмії за євростандартами

Перші тестові оперативні втручання із застосуванням радіочастотної абляції проведено днями в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері (ЗОКДД) лікарями закладу спільно з кардіохірургомНаціонального інституту серцево-судинних хворобім. М.М Амосова Петканичем. Відтепер жителі нашого регіону матимуть можливість отримати сучасне високоефективне та доступне лікування тахіаритмій не від'їжджаючи за межі області. Це стало можливим завдяки закупці нового обладнаннядля електрофізіологічної лабораторії в рамках реалізації субпроектуМОЗ України та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області».

Радіочастотна абляція - одна з найбільш поширених у світі методик лікування різного виду аритмій серця. Суть методу полягає в точковомувпливі на патологічніділянки серцяелектричнимструмомвисокоїчастоти.Радіочастотнаабляціяздійснюється за допомоги тонкого катетера-провідника, який вводиться через стегновуартерію, або через підключичну вену і підводиться до патологічноговогнища в серце. На провідникподаєтьсярадіочастотнийімпульс, якийвикликає місцевий опік і руйнує зону аритмії або створює бар’єр для розповсюдження впливу аритмічного вогнища на все серце. Процедура виконується в спеціально обладнаній операційній під рентгенівським контролемангіографічної установки.

Як розповів Володимир Ком’яті - лікар-аритмолог рентген-хірургічного відділення ЗОККД, найближчим часом заклад отримає надсучасне технологічне обладнання для проведення кріоабляціїаритмій серця. Це методика, коли в порожнини серця вводиться кріобалон, який наповнюється азотом і виморожує ділянки, щоспричиняють аритмію. Лікар зазначив, що у Європі є близько 400 таких центрів, адже цей метод вважається «золотим стандартом» у лікуванні аритмій серця. На жаль, в Україні жодного державного центру кріоабляції поки що немає. Закарпатський обласний кардіодиспансер стане першим, де почнуть проводити ці оперативні втручання.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання