Новини

На Закарпатті готують проєкт до 30-річниці Незалежності України

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція  членів Комісії з питань транскордонного співробітництва, туризму і рекреації Закарпатської облради, Йшлося про проєкти, виконані за 100 днів роботи та нові ініціативи. Детальніше про це розповіли Михайло Кіш, голова комісії, Федір Шандор та Володимир Чубірко. 

  Михайло Кіш зауважив, що комісія вирішила показувати результати діяльності постійно, а не через 5 років для звіту. «У нас визначені пріоритети та завдання, які ми вирішуємо, – зауважив Михайло Кіш, – частину вдається реалізувати, маємо реальні плани».  «Ми хотіли започаткувати традицію, якої в облраді не було, і відзвітуватися за перші 100 днів роботи,  – додав Федір Шандор. – Вже відбулося 4 засідання комісії, дві з них стосувалися закарпатських замків. Частина замків «висіла у повітрі», не було порядку з документами. Тепер почався процес передачі замків у власність області і відповідно перший етап їхньої консервації. Це стосується також городищ і фортець. Ми не можемо реставрувати об’єкти, якщо вони не оформлені документально, ведуться роботи по майну». 

  Ще на одному із засідань комісії йшлося про Боржавську вузькоколійку, яка проходить через територію 10-ти ОТГ. Закуплено матеріали для відновлення тепловозів.  Також відбулися виїзні засідання комісії на гірськолижні курорти: Красію, Пилипець, Драгобрат. Наступного тижня комісія планує зайнятися питанням діяльності бальнеологічних курортів. 

Фото

 За словами Федора Шандора, зараз комісія розглядає можливість вступу Закарпаття у мережу караванінга ( автомобільний туризм з використанням автопричепів та автохатинок). «Поки що жодної точки в області для караванінга немає, незабаром їх буде 64, - прокоментував Федір Шандор. – такий вид туризму зараз досить популярний у зв’язку з соціальним дистанціюванням. Будуть визначення місця під парковки та облаштування подорожуючих». Обласний депутат також додав, що комісія після другого засідання доручила збільшити фінансування управління туризму до 1 млн. грн. Адже суто на туризмі (окремому податку) область заробляє 6 млн.грн. на рік. Розпочинаються безкоштовні курси для екскурсоводів, відповідним меморандум про співпрацю був підписаний з Асоціацією екскурсоводів.

 Володимир Чубірко детальніше зупинився на транскордонній співпраці та міжнародних проєктах, які є важливими для області та розвитку туризму. Він розповів, що через БФ «Віза» і Чеський Край Височина вдалося залучити 6 млн. грн. для капітальних відновлювальних робіт в соціальній сфері Закарпаття. «Буде відремонтоване ковідне відділення тубдиспансеру та ще з десяток соціальних проєктів», – зауважив Володимир Чубірко.  За його словами, також комісія вивчає питання прикордонних переходів та їхньої реконструкції. Зокрема, на Виноградівщині, де збудовані дороги з обох боків, але завершитися проєкт не може через відсутність плану детальної території.  Незабаром завдяки втручанню комісії проблема буде вирішена.  «Є надія, що до кінця літа буде оновлено КПП «Ужгород» на кордоні із Словаччиною, де не змогли освоїти 12 млн. євро для реконструкції в рамках проєкту від ЄС. Словацькі партнери тоді виконали роботи, а наша Держмитслужба – ні», – каже депутат. Він також зазначив, що проблемою модернізації пунктів переходу є також земельні питання, коли земля перебуває у власності або прикордонної служби, або ОТГ, або Міністерства оборони тощо. «Найкраща ситуація у пункті переходу «Дзвінкове», де чітко працює голова Батівської ОТГ. Там вже майже завершили процес підготовки документів, щоб потрапити у програму з модернізації. Непогана ситуація у КПП «Косино», до літа пакет документації теж буде завершено. Інші КПП перебувають у важкій ситуації», – пояснив обласний депутат.

Фото

  Володимир Чубірко також розповів, що не зважаючи на карантинні обмеження, Закарпаття та сусідні країни підписують угоди про співпрацю. Незабаром Полянська ОТГ під час онлайнмосту підписуватиме угоду про співпрацю з містом Телч (Чехія) - місто-музеєм, перший об'єктом з Чехії у списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Підписана угода між Тайванем, Чехією і Закарпаттям про відкриття ліцензованих класів для інтерактивної освіти і вивчення чеської мови. «Також продовжуємо проєкти співпраці між пожежниками Закарпаття та краю Височина. На 3 млн. корун закарпатські пожежники отримають як гуманітарну допомогу обладнання та спецодяг», - каже Володимир Чубірко.  

«Наші сусіди, партнери готові працювати з нами, але вони не будуть нас просити, ми самі маємо показувати, що готові до співпраці і йти назустріч», – додав Михайло Кіш. 

До 30-річчя Незалежності України комісія підготувала окремий проєкт. «Ми задумали створити 8 альбомів на 8 місяців (останній вийде у серпні) про те, що зробило Закарпаття за 30-річчя Незалежності, чим ми можемо гордитися у складі держави, – розповів Федір Шандор. – Перша книга – про туристичні маршрути. Друга книжка буде про крафтові продукти, наступна – про бальнеологічні ресурси. Плануються також видання про локальні напої, спортивні об’єкти, об’єкти для дітей, збережені історико-культурні пам’ятки». 


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.