На Закарпатті депутати обговорять проект про кредитування жителів села

На обговорення депутатів облради вноситься проект рішення «Про внесення змін до Обласної цільової програми «Власний дім» на 2016 – 2020 роки (зі змінами від 28 липня 2016 року)».

У документі наголошується, що обласним фондом інвестування накопичилось більше 50 пропозицій для покращення механізмів кредитування сільського населення області. Серед таких - розширення переліку категорій громадян, що потребують поліпшення житлових умов, виключивши обмеження щодо місця роботи позичальника тільки в сільській місцевості, давши можливість отримувати кредити жителям сіл, селищ, які працюють в містах обласного значення та будуються на селі.

 Йдеться також про збільшення розмірів кредитів у зв’язку з інфляцією та подорожчанням будівельних матеріалів для добудови, реконструкції, капітального ремонту, купівлі будинку (квартири).  Зокрема, суму збільшено на 50 тис. грн. (було до 150 тис грн стало до 200 тис грн); для будівництва інженерних мереж: водопроводу, каналізації, опалення суму збільшено також  на 50 тис грн. (було до 50 тис грн стало до 100 тис грн); для впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій суму збільшено на 95 тис грн  (було до 50 тис грн стало до 145 тис грн).

 Серед пропозицій  - чітке розмежування від напрямку кредитів на інженерні мережі напрямок для впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій, а також включення нового виду кредитів: ремонт даху будинку, що на даний час є дуже актуальним для сільського населення краю.

До цікавих пропозицій належить і встановлення на всі види кредитів відсоткової ставки 3% річних (було від 3 до 5% річних). П’ять відсотків річних було встановлено на такі напрямки кредитування: для розвитку сфери послуг туризму (в т.ч. сільського, зеленого та ін.); для розвитку тваринництва, птахівництва, бджільництва, рослинництва, рибного та особистого селянського господарства. Зниження відсоткової ставки сприятиме збільшенню кількості бажаючих оформити пільгові кредити.

Обсяг фінансування програми з різних рівнів бюджетів не змінюється, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.  

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання