Новини

На Закарпатті 2-річний хлопчик захворів на поліомієліт

На поліомієліт захворів хлопчик, який проживає з родиною на Закарпатті. Симптоми захворювання з’явилися у 13 грудня 2021 року під час перебування в лікарні в м. Львів через лікування іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (неврологічний синдром, що вражає дві кінцівки), - повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Сьогодні, 24 січня 2022 року Регіональна референс-лабораторія ВООЗ у Гельсінкі підтвердила поліовірус типу 2 (VDPV-2) у зразку від 2-річної дитини з України. Зразок від хворого подібний до тих, що були вже визначені напередодні восени на Рівненщині.

Дитина не щеплена через відмову батьків, ​​контактів із дітьми, які нещодавно отримали щеплення, не було, - повідомила мам дитини. Дитина проживає в сім’ї одна, рідних братів і сестер не має. Умови в будинку задовільні, водопостачання децентралізоване.

28 грудня 2021 року відібрані зразки направили в Центр громадського здоров’я для дослідження в референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусологічних та особливо небезпечних патогенів. Позитивний результат підтверджено й у лабораторії ВООЗ у Гельсінкі, Фінляндія.

Епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції триває.

Це вже другий підтверджений випадок поліомієліту типу 2 в Україні.

Нагадаємо, перший випадок підтвердили у 17-місячної дівчинки з Рівненщини, дитина також була невакцинована через відмову батьків.

Аби не допустити розповсюдження поліомієліту в Україні затверджено план реагування. Усі діти до 6 років, які пропустили щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, — повинні його надолужити. Наприклад, якщо дитина має 2, 4, 6 або 18 місяців і ще не отримала щеплення — потрібно звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Вакцини закуповують державним коштом, а тому вони безоплатні. Щеплення можна зробити в державних медичних закладах.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.