Новини

На закарпатському підприємстві збирають від 40 до 70 тонн яблук з гектару

Саджанці яблук відомих сортів Луна, Оріон, Сіріус, Розела, Ред Топаз, які вирощують у плодорозсаднику ДП «Голланд Плант Україна» показали учасникам «Яблучного дня», який вже став доброю традицією цього українського підприємства. Цього ж дня під час виїзного прес-туру Ужгородського прес-клубу плантації побачили і закарпатські медійники.

З 2004 року ДП «Голланд Плант Україна» успішно працює у селі Тарнівці, що на Ужгородщині. Вирощують тут в основному саджанці  клубних сортів. Саджанці цих сортів стійкі до хвороб, зокрема грибкових. Стійкі дерева і до парші. 

Підприємство виконує європейські вимоги. Крім саджанців  яблук, які представлені в найбільшому обсязі, тут вирощують саджанці вишні угорських сортів, черешню, абрикос, сливу, персик.

На яблучній плантації присутнім демонстрували молоді однорічні саджанці, з яких вже восени можна буде закладати яблуневі сади.  

Саболч Сейчі, комерційний директор розповідає, що з року в рік підприємство збільшує обсяги вирощування саджанців, зважаючи на попит. А він постійно з’являється з боку українських виробників і фермерів. «Ми пишаємося тим, що маємо тут повний цикл вирощування, не привозимо нічого із-за кордону. Діяльність розпочали у 2004 році з великої кількості різних фруктів і кущів. Розвиваючись, відповідаючи на попит, вирощували імунні сорти і зараз постійно розширюють асортимент. Нам важлива екологія, а також те, щоб кінцевий виробник мав екологічно чисту продукцію» - розповідає Саболч Сейчі.

У плодорозсаднику вирощують саджанці восьми нових сортів а загалом зареєстрованих є 12. З кожного гектару саду, закладеного саджанцями цих сортів за повного плодоношення на 5-7 рік  збирають 40-70 тонн яблук. Для порівняння, зі старих садів в Україні - 25-30 тонн.

«Сьогодні розвиток садівництва передбачений державною та обласною програмою. – коментує начальник управління агропромислового розвитку Андрій Готько. - Це економічно вигідно і найголовніше, що кліматичні умови дозволяють. На посадку інтенсивних садів 70 % затрат виділяється з державної програми. Відкриваються перспективи, щоб розвивати сади й виноградники. Це робочі місця й економіка області. Раніше в нас було чимало садів, тепер починають це відновлювати, і вже на нових методиках інтенсивного розвитку».

Цього року на Закарпатті є 126 гектарів планових посадок. Кожного року ці показники намагаються перевиконувати. «Яблучний день», як і подібні заходи, дуже корисні, вважає начальник управління агропромислового розвитку. Адже підприємці можуть на власні очі побачити ефективність й економічну вигоду садівництва.

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.