Новини

На вулицях Ужгорода ОПОРА фіксує агітацію чинного міського голови без вихідних даних

На вулицях Ужгорода станом на 17 листопада спостерігачі ОПОРИ фіксують зовнішню агітацію, яка розміщена із порушенням закону. Зокрема, спостерігачі зафіксували сітілайти із прізвищем та фото чинного міського голови Ужгорода, кандидата-самовисуванця на цю ж посаду Богдана Андріїва на зупинках громадського транспорту, що заборонено Виборчим кодексом. Також кілька сітілайтів із прізвищем Богдана Андріїва розміщені без вихідних даних.

16 листопада спостерігачі ОПОРИ зафіксували на одній із зупинок громадського транспорту в Ужгороді сітілайт із агітаційним плакатом чинного міського голови Богдана Андріїва. На плакаті розміщено фото кандидата та напис – «Обирай розвиток Ужгорода! №1 Андріїв Богдан Євстафійович». Оскільки Виборчий кодекс забороняє розміщувати агітаційні матеріали на зупинках транспорту, спостерігачка ОПОРА звернеться із заявою про порушення до поліції.

 

Також на вулицях міста спостерігачі ОПОРИ зафіксували сітілайти з агітацією за чинного міського голову Богдана Андріїва, на яких немає вихідних даних – інформації про установу, що здійснила друк, замовника, тираж тощо. На сітілайтах є напис «2020. Оновлена площа Шандора Петефі. Богдан Андріїв», однак вихідні дані на плакатах – відсутні. Про цей факт ОПОРА готує звернення до поліції.

 

 

Згідно з частиною 2 статті 53 Виборчого кодексу друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про підприємство, що здійснило друк, або інформацію, що друк здійснено з використанням обладнання відповідного кандидата або партії (організації партії), яка висунула кандидата (кандидатів), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.

Відповідно до частини першої статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення проведення передвиборної агітації, агітації з референдуму особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками, встановленими законом, чи в місцях, що заборонені законом, проведення агітації у формах та засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення агітації, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, статтями 212-9212-13 та 212-14 цього Кодексу, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.