Нересниця готова розпочати підготовчу роботу до створення об’єднаної територіальної громади. Доволі заможне п’ятитисячне село на Тячівщині вже давно проголошує готовність до об’єднання. Свого часу тут проводили опитування серед населення і більшість мешканців підтримали створення ОТГ із центром у Нересниці. Труднощі виникали лише з селами, які, згідно з проектом перспективного плану, повинні увійти до об’єднаної громади.
У четвер, 12 липня, відбулася робоча зустріч сільських голів та депутатів населених пунктів потенційної Нересницької ОТГ з Іваном Дем’янчуком, директором Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», та радником з питань комунікацій Центру Юрієм Ліваком.
Як запевнив голова Нересницької сільради Василь Гасинець, громада села та її керівництво підтримують створення ОТГ. У самій Нересниці та навколишніх селах працює багато підприємців і працівників на різних підприємствах, тому надходження до бюджету після об’єднання суттєво зростуть. Якщо в громаду увійдуть всі населені пункти, передбачені проектом перспективного плану, населення ОТГ становитиме близько 23 тисяч людей і громада стане однією з найбільших на Закарпатті.
Під час зустрічі присутніх найбільше цікавили взаємостосунки між центром громади та іншими населеними пунктами ОТГ. Зокрема, чи не вийде так, що центр вкладатиме кошти лише у власний розвиток, а інші села залишаться у ролі «бідних родичів». Іван Дем’янчук розповів, що якщо подібні побоювання існують, то їх легко передбачити у процесі обговорення та засідань робочої групи. Свого часу такий приклад подав Тячів з населеними пунктами, які увійшли до Тячівської ОТГ. Нині Тячівська громада є найуспішнішою у всій області.
Крім того, голова села Новоселиця Василина Орябко поскаржилася, що громада села, яке вона очолює, недостатньо проінформоване про переваги децентралізації і потребує докладного роз’яснення. Іван Дем’янчук запропонував провести громадські обговорення в Новоселиці за участі представників Закарпатського ЦРМС, які зможуть відповісти на всі питання, що хвилюють жителів села.
Закарпатський ЦРМС