Новини

На цьогорічній «Ужгородській Палачінті» приготують 30 тисяч млинців

 "Ужгородська Палачінта 2020" - перший великий фестиваль цього року в Ужгороді. А 2020-ий рік оголошено етногастрономічним роком на Закарпатті. Про це розповів на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації.

«Палачінти будуть суперовими, бо в області є виробництво леквару (Виноградівський район), який єдиний має європейську сертифікацію, - каже Федір Шандор. – «Ужгородська палачінта-найсмачніший та найкращий фестиваль сезону за найкращою продукцією місцевих виробників». За словами Федора Шандора, сам туристичний 2020-ий рік виглядає провальним: зимовий сезон постраждав віл відсутності снігу, весна і літо недорахується туристів через безвіз. «Але ми намагаємося зберегти якісні туристичні продукти, каже Федір Шандор. - Цього року вже стартували кілька подій, зокрема у скансені в Ужгороді із залученням етновиробників. Тут 20 квітня буде організоване свято на Великдень, на початку березня проводимо Бульк-фест, 16 квітня акцію «Писанка Енді Воргола». Буде також Школа винного туризму, велорайди. А також традиційні фести: Регата, Другетфест, фестивалі пряників, Миколайчиків та багато інших». 

 Сергій Денисенко, співорганізатор фестивалю "Ужгородська Палачінта" нагадав, що фестиваль «Ужгородська палачінта» проводиться вже 11 раз. «Щороку ми намагаємося придумати щось нове. Є певні традиції, але все одно ужгородці запитують, чим порадуємо їх цього разу, - коментує Сергій Денисенко. – По-перше, фестиваль змінив місце проведення. Цього року це локація біля ТЦ «Дастор». Триватиме фест з 14 по 16 лютого. Буде багато різних подій, які «крутяться» навколо млинців. У нас не буде жодного намету, де не пектимуться млинці. Це головна вимога до всіх кулінарних учасників. Якщо навіть передбачено інші страви, палачінти мають бути і це принципово».

За словами Сергія Денисенка, на фесті планують насмажити і з’їсти 30 тисяч млинців.

Заплановано конкурс на найкращу палачінту з призом «золота палачінтовка». Братимуть участь не тільки закарпатські кулінари, але й представники Києва, Івано-Франківська та Львова. Кожного дня на фестивалі запланована насичена програма, зокрема, 14 лютого чимало акцій присвячено коханню. Другий день фесту-- суто палачінтовий з концертною програмою, хедлайнер -- гурт «Марина і компанія». На третій день – проведення спортивних змагань «Залізна палачінта». Звершить свято фаєр-шоу та спалення Мари.

 Спортивні змагання на «Ужгородській палачінті» проводять вже втретє. Про це розповілаАнна Качанова,директорка мережі фітнес-клубів "Вайпер джим". «Закликаємо приєднатися до змагань! Дорослі таким чином покажуть гарний приклад своїм дітям. Реєстрація на «Залізну палачінту» розпочнеться 16 лютого, об 11 реєстрація. Початок змагань о 12.00, - каже Анна Качанова. – За учасниками слідкуватимуть два сертифіковані тренери, майстри спорту з пауерліфтингу, тому все абсолютно безпечно. Запрошуються чоловіки 2-ох категорій: вагою до 90 кг і від 90 кг. тренери будуть слідкувати. Приз –залізний млинець вагою 2,5 кг».  

 «Ужгородська палачінта» - це ще й найдобріший фестиваль. Оскільки обов’язково має бути благодійна складова. Про це розповілаГалина Ярцева, представниця Руху підтримки закарпатських військових, якийі кілька років облаштовує власний намет із смачними млинцями і збирає кошти на потреби українських бійців. «Ми підняли статистику минулого року. За 3 дні заробили понад 40 тис. грн, це рекордна сума, - каже Галя Ярцева. -- Дякуємо також підприємцям, які віддають частину заробітку за ці дні! В один з років ми також отримали головний приз «золоту палачінтовку. Це для нас брендова річ. Люди дуже реагують, це ознака якості наших млинців».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.