На сцені Закарпатського муздрамтеатру повторять прем’єру про українсько-ромське кохання

На сцені Закарпатського муздрамтеатру повторять прем’єру про українсько-ромське кохання

Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв показав першу прем’єру в новому сезоні. Глядачі побачили сценічну версію Василя Шершуна відомої п’єси Михайла Старицького «Циганка Аза». Музична драма «Крок від любові» викликала чимало емоцій в ужгородців.

«Вистава «Крок від любові» триває дві години без антракту, аби, за задумом, глядачі не втрачали пристрасті. Динамізму їй справді не бракує, фінал несподіваний, і з самого початку його важко передбачити. Ромські танці, музика, костюми сприяють відповідному настрою, а драматичні сцени прокляття і смерті не залишать глядача байдужим. Протягом усієї вистави акценти різко змінюються: головні герої ходять на межі кохання і ненависті, а закохані з любовного трикутника справді роблять свій крок від любові. До речі, назва драми навіяна крилатим висловом «Від любові до ненависті – один крок» -- пише журналіст і викладач Наталія Толочко.

А ось думка декана філологічного факультету Ужгородського національного університетуГалини Шумицької: «Після вистави хотілося вийти в дощ помовчати. Все було по-справжньому. Сильно. Образ циганської матері Гордилі вийшов на рівні архетипу, а родове прокляття пробирало до мурашок на шкірі. Вразила несамовита натура циганки Ази (Лариса Волковська). На сцені відбувався діалог української та циганської культур, навіть їх взаємопроникнення. Зал сприймав побачене як священнодійство. Це справжнє мистецтво».

Відомий театрал, професор УжНУСергій Федака відгукується про виставу так: «Твір про зіткнення двох космосів. Циганський табір представлено  просто вражаюче, весь простір сценічного дзеркала і глибину сцени заповнено  різноманітним реквізитом, частково це навіть нагадує залаштунковий цирковий простір з драбинами, канатами та іншими причандалами.   Згори спускається казан із розкладеним під ним вогнищем.  Парубки у шовкових сорочках, дівчата у широчезних спідницях до землі.  Українські дядьки теж не ликом шиті – ледве не у гетьманських жупанах.   А місцева звідниця Гарбузиха (Л.Білак) – просто цукерка,  яка невпинно шарудить усіма своїми фантиками.

Від цієї усієї краси зразу паморочиться у голові, бо ж такий спокусливий сир буває тільки у мишоловці. Між двома громадами  зразу виникає змагання – хто крутіший. Обидві намагаються взяти гору двома моментами: співами-танцями і жінками.  У результаті формується любовний трикутник (власне, їх кілька, але головний один), який цілу виставу коле глядача то одним, то іншим кутом.  Усе відбувається згідно відомої істини: якщо трагедії не уникнути, її слід організувати з шампанським, музикою і феєрверками».

Повторення прем’єри «Крок від любові» відбудеться у неділю, 26 листопада та 3 грудня, о 18.00. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання