На Рахівщини люди масово скуповують дрова

У ДП «Великобичківське ЛМГ» ажіотаж на виписку паливних дров. У виписні дні - понеділок і середу вишиковуються величезні черги бажаючих виписати паливні дрова, а це щоразу 100-150 чоловік в день, які потребують у обємі дров 700-1100 м3.

Одночасно обслужити таку кількість покупців дров складно. При цьому необхідно відмітити, що Статутом підприємства не передбачена функція торгівлі паливними дровами в роздріб.

З цього приводу директор ДП «Великобичківське ЛМГ» Юрій Сойма, розуміючи високу соціальну напругу, що склалася навколо забезпечення населення паливними дровами та високою вартістю на перевезення з верхніх складів приватними перевізниками, днями, у конторі Верхньоводянського лісництва зібрав засідання для вирішення проблеми.

На засіданні також були присутні представники органів місцевого самоврядування та працівники лісомисливгоспу.

Серед обговорюваних питань - вартість транспортних послуг населенню приватними перевізниками дров; легалізація послуг по перевезенню; співпраця із органами місцевої влади, що стосується надання транспортних послуг.

Під час відкриття засідання Юрій Сойма підкреслив, що за останній відбулися суттєві зміни у трудовому законодавстві щодо легалізації працівників, яким передбачені високі штрафні санкції при виявленні порушень трудового законодавства. Наступний пункт – підвищилася мінімальна заробітна плата працівників. Треба відмітити, що всі працівники нашого підприємства працюють легально у штаті, або по цивільно-правовим угодам. Окрім того, минулоріч між лісомисливгоспом та підприємцями було укладено 20 угод на перевезення дров з верхнього складу.

Юрій Михайлович наголосив, що ціни на дрова встановлюються відповідно до методичних рекомендацій з формування собівартості продукції, робіт та послуг на підприємствах лісового господарства і включають витрати на їхню заготівлю та штабелювання на верхньому складі та сплати лісового податку (попенної плати). Ціни на паливні дрова протягом 2015-2016 років майже не мінялися і становили 255 грн. за кбм. твердолистяних порід і 192 грн. – шпилькових, при виробничій собівартості – 517 грн. за куб.

У віданні лісгоспу 11 населених пунктів, або 60% території району, в яких знаходиться 15600 дворогосподарств, із всього по району – 24200, а це – 65%.

В 2016р. лісгосп заготовив 32382 м3 дров, з яких реалізував населенню – 29500 м3 і такий попит на дрова теж зрозумілий, однак в 2017р. обсяг рубок зменшено на 30 тис.м3, в т.ч. дров на 19 тис. м3, а заготівля дров є збитковою, відповідно, працівники лісгоспу дотують населення у вартості дров.

«Для нас важлива співпраця з місцевими радами та громадами, на їх територіях проводиться лісогосподарська діяльність, всі рубки погоджуються з місцевими радами. Прошу голів місцевих рад довести до депутатів та населення пропоновані ціни на перевезення дров і підвищення екологічної культури населення в лісі. Дуже важливим є питання сертифікації лісів. Ми отримали сертифікат, пройшли дуже жорсткий аудит і закликаємо голів місцевих рад, мешканці сіл, перевізників, щоб достойно вели себе в лісі, не робили ліси сміттєвими звалищами. Окрім того, введені зміни в Санітарні правила рубок. Йде тенденція до зменшення кількості рубок, підприємство змушене ввести ліміт виписки дров і виписувати тільки одну машину на одне дворогосподарство, так як мають місце факти, що на одну адресу в один день можуть виписувати декілька машин, які не завжди попадають за адресою», - підсумував директор лісомисливгоспу.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання