Новини

На Мукачівщині нове керівництво збирається полагодити дороги та привести у район інвесторів

Сьогодні, 21 грудня, у рамках поїздки голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая по району, журналістам розповіли про теперішній стан та перспективи розвитку Мукачівщини, труднощі, з якими доводилося стикатися керівництву та про ставлення людей до нових принципів роботи. Посадовець нікого не попередив про візит, а журналісти могли самі обрати населений пункт, куди керівництво району прямо зараз нагряне «з ревізією».

Сергій Гайдай працює керівником РДА з недавнього часу – призначення на посаду відбулося у вересні цього року. Успішний бізнесмен розповідає, що на новій роботі має «власні інтереси» – особистий розвиток і новий досвід.  «Я маю певні збереження і можу повністю забезпечувати себе і свою сім’ю. Мені тут цікаво. У бізнесі я маю досить успішний досвід. Зараз пробую себе в ролі керівника, чиновника. І планую рухатись далі», – каже Сергій Гайдай і розповідає, як на початку роботи на новій посаді доводилося справлятися з радянськими підходами до управління. «Перше, з чим стикнувся і що вже майже виправив – радянський підхід до роботи. Це якраз одне із найболючіших місць, яке ми наразі поламали. Люди стали по-іншому мислити, люди стали по-іншому працювати. Перша моя колегія із начальниками усіх управлінь відбувалася у сугубо радянському стилі: усі зібралися і виходили по одному із бумажки зачитували якісь нудні цифри. Я не бачив у цьому ніякого сенсу. Тому першу колегію завершив мій заступник. Усім начальникам управлінь я сказав, що ми будемо замінювати підхід і відтепер наші наради відбуваються в іншому форматі. І не в актовому залі, а у мене в кабінеті. Збираються начальники профільних управлінь чи відділів, котрі цікаві один одному, вони проводять якісь дебати, суперечки, інколи навіть можуть почати сварку, однак, вони  знаходять спільний знаменник, одне загальне рішення для викорінення проблеми», – розповідає Сергій Володимирович. 

«Попросив, щоб начальники управлінь приходили до мене не зі звітами із сухими цифрами, а приносили мені три речі: проблематику того чи іншого відділу, вирішення цієї проблеми і їх бачення розвитку. Це, напевно, основне», –  додає він.

Друге, що кинулось у вічі новому керівнику району, це небажання брати на себе відповідальність: «За час своєї роботи в районі, помітив, що тут у людей є дуже мале бажання брати на себе відповідальність. Багато хто хоче просто відписуватися. Не буду називати прізвищ і посад, але є приклад, коли я особисто допомагав людні: раз, два, три рази. Потім бачу, що будь-яка проблема, яка стається у селі, щоразу перекладається на мої плечі. Це неправильно. Голова сільської або селищної ради – це, як тут кажуть, ґазда. Він бирує у себе в селищі навести порядок. Так ось я не розумію, коли мені приходять постійно якісь відписки. Люди вибирали кого: керівника, який буде вирішувати проблеми, чи писаря, секретаря? Напевно, все-таки, керівника», – пояснює керівник Мукачівської РДА. 

Що ж до проблем району, то, серед іншого, Сергій Гайдай розповідає про ситуацію з переходом на нові котельні в школах і наводить приклад Чинадіївської ЗОШ: «В одній із найбільших шкіл району – Чинадіївській – котли були встановлені некоректно, неправильно. Неправильною була і документація, і саме встановлення, була проблема з насосами, з витяжкою, ми в ручному режимі протягом двох місяців практично кожні два дні приїжджали сюди, викликали тих, хто колти продав, тих, хто готував документацію, тих, хто давав дозвіл на запуск цієї котельні. У першу чергу переживала директорка школи. Вона до нас приїхала і розповіла про проблему. Тут навіть не було проведено інструкції і кочегарам навіть не сказали, що вугіллям ці котли топити не можна. Це вина тих, хто мав хоча б провести якийсь лікбез по запуску нової котельні. Поки все не ідеально але маю надію, що все так же, у ручному режимі, ми доведемо цю справу до кінця і все буде працювати без перебоїв. Перероблено тут дуже багато», –  каже Гайдай. «Наразі, давайте спитаємо тих, хто тут працює (Сергій Володимирович звертається до кочегарів): «Як працює? Краще?». «Набагато краще», – стверджують працівники котельні.

Щодо «котельних» нововведень і нових підходів у вирішенні проблем опалення, Сергій Гайдай розповідає: «Плануємо у наступному році домовитися з інвесторами, з компаніями, які не будуть нам продавати котельні, а будуть продавати тепло. Згідно з розпорядженнями Кабіну, ми повинні не виходити за суму 1400 гривень за отоплення. Я намагаюся домовитися з інвесторами, які б за свої кошти збудували три котельні, а ми з ними укладемо договір і хай вони нам продають тепло не за 1400, а за 1380, наприклад. Хай ідуть нам назустріч. Тоді ми зможемо сказати так: ви будуєте три котельні, ми купуємо тепло, яке нам вигідне, яке виходить для нас дешевшим, а ми, для того, аби пропозиція була вигідна обом сторонам, придбаємо додатково ще дві котельні. Постараємося із обмеженого бюджету отримати максимальну вигоду», – каже керівник Мукачівщини.

Сергій Гайдай наводить приклад села Жнятино і розповідає, як громада самостійно отримала кошти від програми ПРООН на ремонт дитячого садочку. Директор дошкільного закладу розповідає, що селяни створили громадську організацію, яка займалася цим питанням, і погодилися профінансувати 5% від потрібної суми. Решта – за рахунок гранту.

«Найголовніше – те, що проїхав по району особисто. І зараз розумію проблематику не на папері, не просто в цифрах. Я це все бачу. Зараз ми у селі Жнятино і я вже вам розповідав, як місцеві жителі вирішили тут проблему із ремонтом дитячого садка. Недалеко від нас є розвалена будівля старої школи, на місці якої хотіли збудувати нову. Школа тут справді дуже потрібна. Взявши проект, я одразу поїхав до директора школи. І вона сама сказала, що не варто ні в якому разі будувати нову будівлю на місці старої, бо там нема ні котельні, ні каналізації, ні інфраструктури. Директор показала мені місце на базі діючої школи, там дійсно непогане місце, де можна збудувати школи, є уже проект, експертна оцінка і я маю надію, що вдасться вмовити губернатора, аби із Фонду регіонального розвитку були виділені ці 11 мільйонів гривень для будівництва», – розповідає про наміри Сергій Гайдай.

Про обласне керівництво Сергій Володимирович каже так: «У нас хороші робочі відносини із губернатором. Взявши на себе відповідальність за район, я отримую добрий зворотній зв’язок від області». Гайдай також додає, що при проходженні співбесіди в Адміністрації Президента йому щиро дивувалися, чому йде в Мукачівський район і питали, яким чином буде вибудовувати відносини із відомою закарпатською сім’єю. Сергій Гайдай розповідає, що особисто з братами Балогами не знайомий, з новим молодим мером Мукачева бачився кілька разів на якихось заходах, але налагодженого діалогу з містом наразі немає.

Основною проблемою Мукачівщин керівник району називає дороги: «Це – найголовніше. Інвестори не хочуть йти в район, тому що вони не бачать особливих перспектив для будівництва компаній, цехів і так далі: погана інфраструктура. Як тільки ми вирішимо питання з дорогами, сюди прийдуть інвестори. Крім того, маємо проблему з лісом. Україну зараз використовують як сировинний придаток. Просто вирубують там, куди доберуться і продають деревину. В принципі, за копійки. Якщо ми зробимо лісові дороги, якщо ми організуємо заводи з переробки лісу, то віддача від цього бізнесу буде в рази більша», – каже Сергій Гайдай.

«При відповідному фінансуванні, а наступний рік губернатор оголосив роком доріг, можна протягом року декілька десятків кілометрів доріг по основних напрямках відремонтувати. При чому не йдеться про ямковий ремонт, який я вважаю недоцільним, а про капітальний. У будь-якій справі треба розставляти пріоритети. Так, дороги погані у всьому районі, а у нас335 кмдоріг», – ділиться намірами керівник Мукачівської РДА.

Про принципи роботи Сергій Володимирович каже так: «Коли ми всі зібралися, я сказав своїм працівника, що ми будемо працювати по-іншому. Мені важливий результат у районі, я прошу вас допомагати мені. Я пообіцяв і зараз виконую цю свою обіцянку: я нікого зі своїх працівників не дам в обіду. Часто ми стикаємося з тим, що є проблема, яку потрібно вирішувати, ми звертаємося до обласного керівництва, а звідти нам дивуються, чому ми стараємося ту проблему вирішити, чому беремося за ті пласти, які віками собі лежали і нормально були припорошені байдужістю».

«Відписуватися можна від будь-якої проблеми. І, в принципі, можна було би себе дуже непогано відчувати, знаючи, що паперами з підписами і печатками захищені так звані тили. Але це не мій стиль роботи і не мої принципи. Мені потрібен результат. А не просто якась відписка», – зазначає Сергій Гайдай. 

 

Довідка:

Сергій Володимирович Гайдай, голова  Мукачівської районної державної адміністрації

Народився 6 листопада 1975 року в місті Сєвєродонецьк Луганської області.

З 1986 по 2002 р. проживав у місті Львів, де і закінчив середню школу.

З 2002 по 2015 р. проживав у місті Києві.

У 2014 році Сергій Володимирович  закінчив Хмельницький економічний університет за спеціальністю «Фінанси та кредит».

Одружений, виховує доньку.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.