На кордоні України «працювала» група з 35 осіб, яка систематично переправляла нелегалів закордон

На кордоні України «працювала» група з 35 осіб, яка систематично переправляла нелегалів закордон

На кордоні України викрили групу з 35 осіб з різних дрежав, які преправляли нелегалів закордон. Правоохоронні органи з України, Чехії, Словаччини та Польщі ліквідували транскордонне злочинне угруповання, чисельністю близько 35 осіб, до якого входили громадяни України, Узбекистану, В’єтнаму, Словаччини та Білорусі (переважна більшість – вихідці з України). Група потрапила в поле зору правоохоронців навесні минулого року.

Встановлено, що зловмисники незаконно переправляли вихідців з країн Півенно-Східної Азії через державний кордон України до Словацької Республіки, Республіки Польщі та Угорщини з метою їх подальшої доставки до Німеччини.

Задокументовано 13 епізодів незаконного переправлення нелегальних мігрантів, переважно громадян В’єтнаму та Бангладешу через державний кордон України. Загалом, кількість нелегальних мігрантів склала понад 70 осіб.

Результатом операції «Long Way» стало одночасне проведення, 11 березня 2019 року, оперативними підрозділами та спецпідрозділами Держприкордонслужби, слідчими підрозділами СБ України, за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області, на території України (в межах Закарпатської,  Івано-Франківської, Львівської областей), а також колегами по взаємодії на території Чехії, Польщі та Словаччини, комплексу процесуальних заходів, в ході яких затримано організаторів та посібників зазначеної транскордонної злочинної групи, які дотепер залишались на волі. Також проведено ряд обшуків та допитів фігурантів кримінальних проваджень.

В ході проведених обшуків виявлено та вилучено значну кількість наркотичних речовин, незареєстровану зброю, грошові кошти, мобільні телефони, сім-картки, маскувальний одяг.

Паралельно, на території Чехії, затримано 12 членів вказаного угруповання, з яких – 8 громадян України, 3 - громадянина Узбекистану та 1 громадянин Казахстану.

Вказана нелегальна схема діяла наступним чином: групи нелегальних мігрантів формувались в містах Київ та Одеса, після чого приховано перевозились до Закарпаття для переправки місцевими провідниками, через державний кордон України до сусідніх країн Європейського Союзу. Звідти нелегалів транзитом перевозили через територію Словаччини, Польщі, Чехії, аж до столиці Німеччини.

За направленими повідомленнями оперативних підрозділів  Держприкордонслужби України про виявлені кримінальні правопорушення було відкрито 7 кримінальних проваджень за ст.332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). На даний час 8-ом фігурантам повідомлено про  підозру у вчиненні цього злочину.

Незважаючи на ряд затримань груп нелегальних мігрантів та окремих осіб, причетних до їх незаконного переправлення як на території України, так і на території сусідніх держав - Словаччини та Польщі, діяльність злочинного угруповання не припинялась.

Саме тому керівниками оперативних підрозділів правоохоронних відомств України, Чехії, Словаччини та Польщі було прийнято принципове рішення щодо проведення спільних заходів з ліквідації виявленого каналу нелегальної міграції. 

В результаті, саме взаємообмін інформацією та проведення спільних чітко спланованих дій дали можливість встановити більшість членів злочинного угруповання та спільно з колегами з Чехії, Словаччини та Польщі задокументувати їх протиправну діяльність в рамках робочої групи «Long Way», - повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання