Новини

На горі Піп Іван відновлюють обсерваторію

Відновлення обсерваторії на горі Піп Іван продовжується. Зараз триває робота з енергозабезпечення будівлі. В перспективі – археологічні дослідження.


На Форумі польсько-українських експертів учасники підсумували результати третього року реалізації гранту Міністерства культури і народної спадщини Республіки Польща (ІІ етап консервації) та представили плани щодо реалізації четвертого гранту на відбудову Астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, повідомляє ”Курс”.

“У цьому році ми робимо черговий крок вперед. Це стосується енергозабезпечення самої обсерваторії. Сподіваємося, що до кінця вересня вдасться встановити сонячні батареї, які, згідно з проектом, зможуть забезпечити близько 25% енергії, яка потрібна для обсерваторії”, – розповів ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда.

Навколо Піп Івана планують розпочати історичні дослідження. Участь в останніх візьме група з Інституту археології Варшавського університету, яка разом із нашими археологами шукатиме артефакти для майбутнього музею обсерваторії. Вони візьмуть із собою спеціальну техніку.

“Вони приїжджають із потужною технікою – сканерами, які дозволять “просвітити” усі стіни обсерваторії, а також грунт на глибині до півметра. Сподіваємося, що буде багато цікавих знахідок, які певною мірою проллють світло на існування обсерваторії в той період”, – додав Ігор Цепенда.

Зазначимо, розмови про відновлення закинутої астрономо-метеорологічної обсерваторії велися давно, але практичне відновлення розпочалось у 2012 році, коли стартував спільний українсько-польський проект за участі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і Варшавського університету. Завершити реконструкцію обсерваторії планують у 2015-2016 рр.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.