Мукачівському учнівському дендрологічному парку 10 років

Мукачівському учнівському дендрологічному парку 10 років

22 червня 2005 року рішенням обласної ради територію Мукачівського екоцентру, оголошено об’єктом природо-заповідного фонду, пам’яткою природи місцевого значення, під назвою «Учнівський дендрологічний парк».

Загальна площа нашого дендропарку 0,9396 га без вилучення у землекористувача, винесена в натуру, наявні межові знаки, згідно з вимогами Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про природно-заповідний фонд».

Умежах ділянки дендропарку згідно додаткового реєстру налічується 40 видів рідкісних, декоративних та акліматизованих деревних та чагарникових порід. Серед них особливо цінними є кедр ліванський, тис звичайний, гінкго дволопатевий, секвойядендрон велетенський, кунінгамія ланцевидна, криптомерія японська, магнолія трипелюсткова, кипарисовик Лаусона, метасеквойя гліптостробусовидна, псеудотсуга тисолиста та інші. На площах закритого грунту проводиться дослідницька робота і спостереження за тропічними і субтропічними рослинами, вирощується посадковий матеріал для озеленення міста.

У 2005 році також оформлено охоронне зобов’язання щодо забезпечення режиму охорони та збереження Мукачівського дендропарку (у чотирьох примірниках), з яких перший зберігається у землевласника (директора ЕНЦ), а інші передані: держуправлінню екоресурсів в Закарпатській області, Латорицькій державній територіальній екологічній інспекції. Охоронне зобов’язання зареєстроване в держуправлінні екоресурсів в Закарпатській області.

Оскільки, дендрарій – це колекції, своєрідні «живі музеї», найцінніших місцевих і екзотичних деревних рослин з різних країн світу, рослини дендропарку не тільки прикрашають екоцентр та місто Мукачево, але роблять його більш затишним, привабливим, гарним. Вони не тільки прекрасні декоратори, але і великі «трудівники». За свій активний період поглинають вуглекислий газ і виділяють живодатний кисень, іонізують і очищають повітря, збирають на свої листочки пил, виробляють фітонциди, які знищують хвороботворні мікроби, вирівнюють перепади мікроклімату, стишують шуми, послаблюють дію шкідливих випромінювань. Учнівський дендрологічний парк екоцентру – це унікальна природна перлина Мукачева і заслуговує детального дослідження та вивчення.

Проходячи екологічною стежкою дендропарку, можна увібрати в себе позитивну енергію від екзотів, які ціняться не тільки зовнішньою красою, господарськими властивостями, але і виявляють свою чарівну силу в медицині. В цьому екзотичному куточку можна побачити унікальні рослини, занесені до Червоної книги та рослини радіопротекторної дії. Мукачівський учнівський дендрологічний парк відповідає всім принципам створення дендрарію, а саме: - ділянка дендропарку розташована біля навчального закладу (ЕНЦУМ); - на території дендропарку знаходяться дві водойми; - територія має рівний рельєф і родючі грунти; - площа парку 0,9396 га, що дає можливість розмістити близько 60-80 видів деревних рослин (10-25 порід дерев і 50-65 кущів).

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання