Мукачівські медики скаржаться на борги району. ВІДЕО

Минулоріч Мукачівська центральна районна лікарня, яка є міським комунальним закладом надала мешканцям району медичних послуг на 35,6 мільйона гривень.

Натомість з районного бюджету заклад отримав лише 26 мільйонів, і наразі район й досі боргує за 2016 рік більше 9,6 млн. гривень за лікування мешканців Мукачівщини , - пояснює ситуацію з фінансуванням лікарні начальник відділу охорони здоров’я Мукачівського міськвиконкому Любов Мандзич.

Попри цей факт, за повідомленням Мукачівської міськради, лікарня й надалі надає медичну допомогу мешканця району. В січні майже півтисячі мешканців Мукачівщини отримали медичну допомогу в Мукачівській ЦРЛ. 

Нагадаємо, у соцмережах останнім асом чимало ЗМІ писали про те, що мешканців району не хочуть лікувати у Мукачеві. В одному з випадків лікарка не прийняла до лікарні онкохвору жінку. Тепер цим медиком займається прокуратура. 

"Незважаючи на борг за минулий рік, і на цей рік у бюджеті району передбачено таку ж суму, як і на 2016 рік – всього 26 млн. При цьому не врахували ріст цін на медикаменти та підвищення заробітної плати в середньому на 40%. Із цих коштів достатньо: 21,5 млн. - 70% фонду заробітної плати медичних працівників, що обслуговують населення району від потреби у 2017 році; 5 млн. на медикаменти, або 51 грн на 1 ліжкодень; 500 тис. на харчування, або 5 грн. на 1 ліжкодень", - йдеться у повідомленні Мукачівської міської ради. 

« При цьому район кошти на лікування має, адже отримає у 2017 році 74 млн. медичної субвенції. В районі вирішили майже 70% субвенції спрямувати на медичну допомогу у закладах першого рівня і лише 34% - на лікарню другого рівня, тобто ЦРЛ. Хоча мало б бути навпаки. Минулого року в дільничних лікарнях району лікувалося 2 тисячі мешканців, а в ЦРЛ –10 тисяч. І попри це район скеровує кошти на дільничні лікарні. В районі є кошти на лікування мешканців Мукачівщини у ЦРЛ, але нема політичного бажання виділяти для цього гроші», - переконана Любов Мандзич

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...