Новини

Москаль: закордон вивозять ділову деревину, а не "паливну"

Аналіз діяльності деревообробних фірм із Австрії, Чехії, Словаччини, Угорщини та Румунії, які закуповують деревину в Україні, показав, що паливною деревиною практично ніхто з них не займається.

– Ми відправили офіційні запити на закордонні фірми, які закуповують ліс в Україні, з проханням роз’яснити, якого типу деревину вони використовують у своїй роботі, – заявляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – Це ті фірми, що очікують близько 200 залізничних вагонів із лісом, які були завантажені й оформлені митницями в інших областях України, але застрягли на Закарпатті через явні порушення і невідповідність декларованого товару реальному. Поки що надійшло кілька відповідей, а щодо інших фірм, то ми з’ясували їхню діяльність із відкритих джерел. І ось що виявилося. З усіх фірм (а це комерційні деревообробні структури Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії та Румунії) тільки одна словацька реалізує деревину паливну (дрова) з листяних порід берези. При цьому чітко вказані розміри дров – довжина 33 см, діаметр від 8 до 16 см, розколоті. Усі інші фірми використовують деревину для конструктивних виробів та армування конструкцій, виготовлення целюлози чи паперових пакувальних виробів, компонентів засобів гігієни, клеєного брусу, дерев’яних панелей, заготовок для паркету, меблевої промисловості тощо.

Тобто абсолютна більшість фірм закуповують в Україні під виглядом «паливної деревини» кругляк, який за кордоном дивовижним чином перетворюється на технічну та ділову деревину, заборонену для експорту українським законодавством. Надаємо фото вагонів із «паливною деревиною», яку наше Держагентство лісових ресурсів відправляє за кордон. Хто повірить, що цей здоровий кругляк є паливною деревиною? Це відверта фальсифікація і обкрадання держави. І коли в Держагентстві говорять про 15 мільйонів гривень збитків через те, що ми не пропускаємо ці «дрова» за кордон, то в мене питання – а скільки збитків зазнає держава від варварської вирубки лісу й вивезення його за кордон під виглядом паливної деревини? До речі, один із отримувачів українського лісу – компанія Wood source із Чехії – навіть не приховує, що є фірмою з російським капіталом і російськими власниками. Тобто заради вигоди Держагентство лісових ресурсів торгує українським лісом із фірмою країни-агресора, а коли ми намагаємося завадити цьому через явні порушення законодавства, починає кричати про збитки! 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.